Reklama
Archiv - Zprávy

Názorná ukázka, jak se rozhodně nechovat při jízdě na okruhu

Oblíbené turistické jízdy na okruhu Nürburgring někdy ukáží talentované jezdce, rychlá auta a bezpočet tvrdých soubojů. Někteří účastníci ale nejsou schopni dodržet ani pár základních pravidel jízdy po okruhu, což často končí zcela zbytečnou nehodou.
Zdroj: Auto Addiction

Na jednu stranu se těm amatérským závodníkům asi nelze divit. Nürburgring je snad nejslavnější jednosměrkou světa, psali se zde dějiny motorsportu, a tak je jasné, že se někteří nechají lehce unést a na pár minut a jedno dlouhé kolo si můžou myslet, že mají geny minimálně Emersona Fittipaldiho. Když už ale někdo takové geny v sobě má, většinou u jízdy umí přemýšlet hlavou. Pak také ví, že okruh není jen o schopnosti rychlé jízdy, ale také o čtení zatáček, soupeřů a celé situace kolem sebe.

Přehlídka okruhových šílenců

Podle následujícího videa ale některým „pilotům“ nechybí jen výše psané, ale také základní slušnost a schopnost logického uvažování. Jen blbec se vám ve vysoké rychlosti bude lepit na zadek, navíc, když sedí ve 20 let starém autě. Stejně tak si myslíme, že jen pitomec se vás během turistických jízd pokusí podjet vnitřní stopou, čímž ohrozí nejen sebe, ale i všechny okolo. Najdou se i tací, kteří si na vlastní kůži chtějí vyzkoušet známý vzduchový pytel, tedy závětří, ale většinou celou situaci uchopí zcela špatně a znovu leda tak ohrozí všechny kolem sebe.

Na okruhu, a je jedno, jestli jde o Nürburgring nebo třeba Most, je dobré mít na paměti pár jednoduchých pravidel. Nikdy nepředjíždějte vnitřní stopou. Uhýbejte doprava a ideálně ještě těm rychlejším dejte puštěným blinkrem najevo, že o nich víte. Nezastavuje zbytečně na trati a pokud už zastavit musíte, třeba kvůli technické závadě, zastavte stranou a ihned opusťte stojící vozidlo. Nejlepší je, schovat se za svodidla. Zbytečně se na nikoho netlačte a nikdy nikoho z trati nevytlačujte. Věřte nebo ne, ale traťoví komisaři okruh bedlivě střeží a za nevhodné chování vás mohou vyloučit z veřejných jízd. A to i když je máte zaplacené třeba na celý den. Tak na to myslete. Jízda po okruhu má být především o zábavě! A ne o strachu o vlastní život.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV