Reklama
Archiv - Zprávy

Návrat do F1? Kubica zajel čtvrtý nejlepší čas!

Je to skoro sedm let, co se létající Polák naposledy podíval do kokpitu formule 1 v plné polní. Následoval hrozivý karambol s rallyovým speciálem, po kterém nebylo jasné, zda se polský mistr volantu ještě někdy postaví na nohy. A nyní byl na maďarské Hungaroringu čtvrtý v tréninku. No to jsou věci!
Zdroj: Renault Sport F1

Ano, Robert Kubica od té doby za volantem formule 1 seděl již několikrát, ovšem jen v rámci toho, aby se s ní projel. Nyní však poprvé usedl do kokpitu zbrusu nového vozu, s nímž se jezdí letošní soutěže. Nová formule je přitom širší a dokáže v zatáčkách generovat daleko výraznější přetížení. Nároky na kondičku pilota jsou tedy nesrovnatelně vyšší. Jak se s tím Kubica popasoval?

Nezastavitelný Polák

Je velice brzo na případné prognózy typu kdy, kde a zda vůbec se Robert Kubica v seriálu formule 1 ukáže. Přístup továrního týmu Renault Sport je ale velmi pozitivní a Kubica má dveře otevřené. I proto se nyní dostal na oficiální tréninky v Maďarsku. A fyzičku má pořádnou!

V průběhu oficiálního testování totiž odkroužil hned 142 kol po okruhu, který měří 4,4 kilometru. Celý den žhnulo slunce, ale Kubicovi náročné podmínky nevadily. Postupně zrychloval a v druhé polovině tréninku nakonec zajel nejrychlejší kolo s časem 1:18,572, které oproti kosmicky rychlému Sebastianu Vettelovi na Ferrari znamenalo ztrátu pouhých 14 desetin sekundy. A to je po sedmi letech se zcela neznámým vozem obrovský úspěch. Kubica tak za sebou nechal i jména jako Daniel Kvyat nebo Carlos Sainz a ukázal, že pořád umí. Tak uvidíme. Návrat do seriálu formule 1 bychom mu ale rozhodně přáli.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV