Reklama
Archiv - Zprávy

Nabroušených Lotusů Exige 360 Cup vznikne jen padesát

Britský Lotus představil novou verzi lehkého sporťáku Exige. Bude to velmi speciální záležitost a tomu bude odpovídat i exkluzivně malé množství vyrobených kusů.
Zdroj: Lotus

Už něco přes dekádu britský Lotus vyrábí model Exige, a tak usoudil, že by bylo potřeba úspěšný vůz trochu okořenit. Tak se stalo a nyní se představuje model Exige 360 Cup. Exkluzivitu mu zajistí pouhá padesátka exemplářů, která sjede z výrobní linky. Ty budou vyvedeny ve čtyřech barevných metalických odstínech, a to v bílé, šedé, černé a stříbrné. Všechny do jednoho ale dostanou stejný černý nástřik střechy.

360 Cup bude mít pod šasi stejný motor jako má Exige S V6, tedy vidlicový šestiválec o objemu 3,5 l, ovšem výkon vzroste o deset koní na celkových 355. Nepatrně se také sníží váha, 360 Cup bude mít 1130 kg, posílenému motoru tak nebude dělat žádné potíže malý lotus pořádně rozdivočit. Novinka dostane také modifikovaný aerokit. Ten oproti standardnímu „esku“ přidá ještě kolem 42 kg přítlaku při rychlosti 160 km/h, tedy slušná porce.

Také interiér a vybavení dozná určitých změn. Dovnitř kabiny se nastěhuje obligátní alkantara, sportovní karbonová sedadla a klimatizace, podvozek dostane nové nastavitelné stabilizátory a závodní tlumiče Öhlins, nebude chybět ani hasicí systém a odnímatelný sportovní volant. Za to vše a mnohem víc zájemce zaplatí přes 88 tisíc eur, a to zatím jen v Evropě. Do zámoří se exige podívá teprve za pár let, tedy pokud vůbec.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV