Reklama
Archiv - Zprávy

Na prodej je formule po Schumacherovi. V roce 2001 s ní vyhrál titul

Současný zdravotní stav jednoho z nejlepších závodních pilotů historie vám asi připomínat nemusíme. Dřívější dohady, že Michael už opět mluví, byly bohužel oficiálně vyvráceny a návratu legendy se tak nejspíše už nikdy nedočkáme. Malou útěchou vám ale nyní může být jeho stroj, se kterým v roce 2001 získal titul mistra světa.
Zdroj: Top Gear

Nádherné Ferrari F2001 hledá nový domov a koupit si jej může doslova každý. Jde o vůz s číslem karoserie 211, se kterým Michael vyhrál kupříkladu i nejslavnější automobilový závod, tedy Velkou cenu Monaka, a pomohl Ferrari získat už 11. pohár konstruktérů nejprestižnější automobilové soutěže. V roce 2001 navíc neplatila tak přísná pravidla a v platnosti nebyly ani mnohdy nesmyslné restrikce. Tato formule proto zní, jako kdyby ji stvořili sami bohové. Prská, plive... a ten jekot?!

Nekonečné otáčky!

V jejích útrobách se nachází atmosferický desetiválec o objemu 3 litry, který je schopen vyprodukovat až 900 koní. To nejlepší ovšem přichází v momentě, kdy se dozvíte, za jakých podmínek motor daný výkon nabídne. Točí totiž 18 500 otáček a největší „šťávu“ má samozřejmě až úplně nahoře. Takový motor by alespoň jednou za život chtěl zažít každý...

Schválně s námi zavzpomínejte na dobu před 16 lety a pusťte si kompletní závod onoho vítězného závodu v Monaku. Záznam je sice v úředním jazyce Monackého knižectví, po úvodním nastartování desetiválcových motorů vám to ale dočista přestane vadit.

Cena není lidová

A teď ta obrácená strana mince. Koupit si v podstatě netknuté Ferrari F2001 může skutečně každý. Ovšem ne každý má 4 miliony amerických dolarů, na které je cena ikonického stroje odhadnuta. To je v přepočtu skoro 90 milionů korun. Navíc ani to vám nakonec stačit nemusí, protože kam až se cena vozu s číslem 211 doopravdy vyšplhá, je otázkou.

Majitel má však jisté, že do své garáže zaparkuje jeden z klenotů a milníků historie motorsportu - navíc po Michaelu Schumacherovi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV