Reklama
Archiv - Zprávy

Na Nürburgringu snad přestanou příští rok platit rychlostní omezení

Německý Nürburgring je pojem mezi závodníky, automobilkami i nadšenci do aut. Je to jeden z posledních klasických závodních okruhů, který máloco odpouští a má osobité charisma.

Jenže letos na Nürburgringu panuje podivná situace, kdy na závodním okruhu platí omezení maximální rychlosti. Na příkaz majitelů se na okruhu nesmí jet více než 250 resp. 200 km/h. Příští rok by se ale mělo vše vrátit k normálu a závodní okruh by se měl stát opět místem, kde se jezdí, co to dá.

Důvodem omezení se stala tragédie z konce března tohoto roku, kdy se při vytrvalostním závodě vznesl do vzduchu jeden ze soutěžních Nissanů GT-R GT3 a v části zvané Flugplatz dopadl mezi diváky, přičemž jednomu z nich přivodil smrt. Nejdříve rychlostní omezení od vlastníků okruhu dopadlo jen na ostré závodní vozy, brzy jej však rozšířili i na testování továrních produkčních vozů k nelibosti automobilek.

 Teď tedy majitelé oznámili, že Nürburgring projde změnami, které mají zvýšit bezpečnost. Ovšem o zrušení limitů nepadlo ani slovo, předpokládá se však, že úpravy zvyšující bezpečnost dělají proto, aby se na okruhu dalo jezdit zase na plno. Změn má být celkem šestnáct, především půjde o nový asfaltový koberec právě v inkriminovaném úseku Flugplatz, kde se nadměrným provozem na Severní smyčce vytvořilo pět velkých povrchových nerovností.

 


Dalšími opatřeními budou masivnější a větší ploty v některých sekcích jako například Döttinger Höhe. Přibude více svodidel a také některé nové zakázané zóny pro diváky, třeba část Schwedenkreuz. Stavební práce začnou v listopadu a skončit by měly před začátkem příští sezony, tedy někdy v březnu. Podle slov vlastníků okruhu však zásahy nijak nenaruší unikátní charakter Severní smyčky, nicméně nový asfalt na Flugplatz asi ovlivní celkové rekordní časy. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV