Reklama
Archiv - Zprávy

Mohutná ofenzíva SUV pokračuje - Kia Stonic 2017

Kia Motors se pustila do oblíbené kategorie SUV skutečně důkladně. V roce 1993 zahájila výrobu první Sportage, která však konstrukčním řešením připomínala více terénní Jeep než osobní vůz, ale u dalších generací Sportage a Sorento i nových typů Soul, Niro a Stonic se to podstatně změnilo. Jsou to komfortní automobily SUV, které se neztratí na polní cestě ani v městském džungli...
Zdroj: Tom Hyan

Průkopníkem je Sportage...

            Málokdo ví, že Kia Sportage byla prvním vozem jihokorejské značky, vyráběným v Evropě, a to dávno před otevřením továrny Kia Motors na Slovensku! První generaci Sportage totiž v devadesátých letech pro evropské klienty montovala německé karosárna Karmann! Dnes jen na českých silnicích jezdí přes dvanáct tisíc automobilů Sportage čtyř generací, jež patří na špičku svého segmentu. Korejská Kia Motors však neusnula na vavřínech. Dalším rozšířením nabídky SUV bylo Sorento, dnes vyráběné ve třetí generaci, kompaktní Soul, coby první rovněž v čistě elektrické verzi, pak Niro výhradně v hybridním provedení a nyní kompaktní Stonic, skutečný crossover elegantního střihu, spojující výhody SUV a sedanu či kupé...

Pět různých SUV v nabídce!

            Pětici různých SUV hned tak někdo nevyrábí! Kia Motors se svými crossovery SUV slaví úspěchy na celém světě, Sportage už překročila třímilionovou hranici vyrobených kusů! Sorento v poslední generaci je neobyčejně komfortní velký automobil až pro sedm cestujících, ve druhé generaci se stalo prvním typem Kia Motors, vyráběným také v USA. Opustilo rámový podvozek stejně jako Sportage a se samonosnou konstrukcí se od druhé generace vydalo mezi moderní SUV s charakterem běžných osobních automobilů. A jaký je nejnovější přírůstek jménem Kia Stonic? To prozradí expert Radek už tento čtvrtek v dalším díle Autosalonu na Prima COOL!

Autor textu: Tom Hyan

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV