Reklama
Archiv - Zprávy

Modernizovaná Honda Jazz se ukázala světu

Spoušť novinek pro autosalon ve Frankfurtu nekončí. Honda odtajnila svého zatím posledního potomka, který se i v našich končinách těší velké přízni. Nový Jazz dostane 1.5litrový i-VTEC z většího modelu HR-V a svěžejší vzhled.
Zdroj: Honda

Na trhu malých aut nenajdete mnoho aut, s nimiž by se jezdilo tak dobře jako s touto Hondou. Jazz je ale zároveň velmi prostorný a díky patentu Magic Seats v něm odvezete třeba i pračku. Nyní se dočká faceliftu.

Z fotografií jsou patrné změny v architektuře předních světlometů i nově trvarovaný nárazník s agresivnějším tvarem. Tím nejpodstatnějším však je, že to dobré na Jazzu zůstane i nadále. Na mysli máme velká boční okna zajišťující skvělý výhled a kompaktní rozměry, s nimiž Honda nehýbala. Pravdou ale je, že díky černým kolům a sportovnímu paketu na fotografiích vypadá malá Honda daleko vyšší a robustnější.

Lepší výbava a nový motor

Nový Jazz dostane vedle inovovaných předních světlometů, agresivnějších nárazníků a jiných kol také LED mlhová světla. Již v základu pak bude tempomat, aktivní brzdění, automatické přepínání dálkových světel či rozpoznávání dopravních značek. Komu by to ale nestačilo, může si dále připlatit za bezklíčové otevírání dveří, couvací kameru nebo 7palcový skleněný infotainment s navigací.

Tou nejzásadnější změnou je ovšem příchod nového motoru. Vedle dosavadního motoru 1.3 s technologií i-VTEC, který dával plných 102 koní, bude v nabídce také větší motor 1.5 i-VTEC s identickým nastavením, jaké má dospělejší model HR-V. To znamená 130 koní a velmi slušnou dynamiku, přičemž spotřeba zůstane díky hmotnosti Jazzu na přijatelné hranici 5,4 litru na 100 kilometrů. Pro klidnější řidiče pak bude pro oba motory v nabídce také převodovka CVT, která si dle našich zkušností daleko lépe rozumí právě s větším agregátem.

Veřejnost se s novým Jazzem setká již toto září na autosalonu ve Frankfurtu. Prodej na našem trhu pak začne od listopadu. Ceny by měly zůstat beze změn.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV