Reklama
Archiv - Zprávy

Mladí autoopraváři změřili své znalosti

V tříkolové celostátní odborné soutěži Autoopravář junior prokazují mladí automechanici, karosáři, autolakýrníci a autotronici své teoretické znalosti a praktické dovednosti, které získávají na středních školách s automobilovým zaměřením.
Zdroj: Porsche ČR

Hlavním cílem soutěže Autoopravář junior je pozitivně motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů, ale i propagace technických oborů a rozvoj spolupráce mezi budoucími zaměstnavateli žáků a středními školami v České republice. V letošním roce se finálové kolo celostátní odborné soutěže Autoopravář junior 2018 v kategoriích automechanik, autotronik, karosář a autolakýrník uskutečnilo na konci března ve Škoda Training Center Kosmonosy. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali Nicolas Kočí - SOU a SOŠ SČMSD Znojmo (Automechanik), Jan Sedláček - ISŠA Brno (Autotronik), Vít Vrána - VOŠ a SŠ automobilní Zábřeh (Karosář) a Jiří Pletka - SOU strojírenské Škoda Auto (Autolakýrník).

Vývoj inovací, techniky a technologií probíhá v automobilovém průmyslu velkým tempem. Mezi nejvýznamnější současné trendy patří elektrická mobilita, digitalizace a umělá inteligence. Proto jsou stále větší požadavky kladeny i na pracovníky servisní sítě. Z toho důvodu také nepřekvapí, že se mezi partnery jednotlivých klání mezi studenty výše uvedených oborů zařazují také významné společnosti z oboru. Partnerem soutěže Autoopravář junior tak je například i společnost Porsche Česká republika, která zajišťuje údržbu a opravy technicky vyspělých automobilů značek Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy. Ta kromě jiného cílí na mladé autoopraváře i svým vlastním projektem QHERO, který má zajistit, aby mladí profesionálové v její servisní síti byli na nejvyšší úrovni. A například i pražské regionální kolo celostátní soutěže Automechanik Junior 2018 pro obor Mechanik opravář motorových vozidel pak jako hlavní sponzor zastřešovala další významná společnost z oboru - DevCom s. r. o., která vyvíjí a vyrábí přístroje pro automobilový průmysl.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV