Reklama
Archiv - Zprávy

Mitsubishi připravuje propojení vozidel, domácností a energetické sítě

Společnost Mitsubishi Motors Corporation představí další stavební blok své strategie elektromobility. V tomto případě propojuje vozy, domácnosti a energetickou síť prostřednictvím uceleného řešení Dendo Drive House (DDH), které se zanedlouho začne prodávat běžným zájemcům.
Zdroj: Mitsubishi

Špička elektrického ledovce

Automobilový průmysl prodělává zásadní změny, které jsou důsledkem tří zásadních faktorů: klimatických změn, změn v chování zákazníků a kolísajících cen energií a dalších zdrojů.

Do budoucna tak celé odvětví nemá jinou možnost než se radikálně proměnit, což si žádá revoluční změny v mentálním postoji, technologiích a obchodních modelech, přičemž elektrifikovaná vozidla jsou zde pouze špičkou pomyslného ledovce.

Mitsubishi Motors Corporation je součástí této nové strategie. Výzkumem a vývojem elektromobility se zabývá již od roku 1966, a tak je dnešní vývoj jen přirozeným dílkem dlouhodobější strategie této automobilky. V roce 2009 byl uveden na trh model i-MiEV a v roce 2013 pak Outlander PHEV, jako první krok k rozvoji segmentu plug-in hybridních SUV. Připravovaná modelová řada Mitsubishi bude zahrnovat elektrifikovaná hnací ústrojí s řešeními určenými speciálně pro každý automobilový segment a model. MMC se zabývá nejen elektromobilitou, ale rozvíjí komplexní energetický ekosystém, kterého jsou automobily pouze jednou z několika součástí.

Ekosystém

Řešení ekosystému Dendo Drive House pro domácnosti a vozy, odhalené na autosalonu v Ženevě 2019, má sloužit k výrobě, ukládání a sdílení energie, kdy se vůz stává součástí energetické infrastruktury. Prodej řešení DDH by měl začít během fiskálního roku 2019, nejdříve v Japonsku a v Evropě. Výhodou DDH je aplikace poznatků o způsobu využívání a provozování elektromobilů v reálném životě, získaných po celém světě od 190 000 majitelů vozů Outlander PHEV a rovněž z několika zkušebních projektů v oblasti řešení V2X a elektromobilů – což v daném odvětví představuje klíčovou přednost.

Ucelený systém DDH využívající kompatibilitu modelu Outlander PHEV s řešením V2X, zahrnuje elektromobil nebo plug-in hybridní vůz, obousměrnou nabíječku, fotovoltaické panely, domácí akumulátor energie a systém pro hospodaření s energiemi v domácnosti (HEMS) – je navržen pro nasazení v domácnostech, ale lze jej rozšířit i na komerční nebo průmyslové provozy.

DDH v podobě uceleného řešení se bude nabízet u prodejců Mitsubishi – což zákazníkům usnadní objednávání – a bude zahrnovat prodej, instalaci a údržbu všech součástí systému.

Nainstalované řešení DDH umožní zákazníkům domácí nabíjení vozu s využitím (obnovitelné) sluneční energie, stejně tak jako využívání elektřiny z vlastního elektromobilu/plug-in hybridu pro potřeby domácnosti. Zákazníci si takto mohou snížit náklady na palivo využíváním fotovoltaických panelů k výrobě elektřiny během dne při nabíjení elektromobilu/plug-in hybridu a ukládání do domácí baterie, zatímco v noci sníží náklady na spotřebovanou elektřinu používáním obousměrné nabíječky k dodávkám energie z elektromobilu/plug-in hybridu pro potřeby domácnosti.

Současně tak mohou přispět k rozvoji prostředí s nižší uhlíkovou stopou využíváním energie produkované fotovoltaickými panely k napájení domácích spotřebičů nebo zajištění energie k provozování vlastního elektromobilu/plug-in hybridu Mitsubishi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV