Reklama
Archiv - Zprávy

Ministerstvo shání auta do účtenkové loterie. Prodejci nemají zájem

První slosování Účtenkovky se blíží, ale Ministerstvo financí má problém. Dlouho avizované SUV, které můžou soutěžící vyhrát, muselo být nahrazeno menším a levnějším kombi. Stát totiž nabídl moc malou částku, za kterou mu SUV žádná značka nenabídla.
Zdroj: FORD

Účtenková loterie, tedy Účtenkovka, je výmyslem Ministerstva financí, které tak chce „donutit“ občany, aby si v obchodech a restauracích brali účty za služby. Po zaregistrování takového účtu do systému ministerstvo vidí, jestli podnik, který účet vydal, správně používá EET a tomu, kdo ho zaregistroval, dává šanci na výhru finančního obnosu nebo věcné ceny. První losování ze zaregistrovaných účtů proběhne v polovině listopadu, přičemž v tuto chvíli je prý v systému už takřka milion vydaných účtenek.

Zvláštní počty

První cenou je jeden milion korun, druhou pak měl být osobní automobil typu SUV. Jenomže na tom ministerstvo trochu ztroskotalo. První výběrové řízení na dodavatele vozu mělo jasné zadání. Ministerstvo nabídlo 400 tisíc korun a požadovalo SUV. Jenomže se nikdo nepřihlásil. Proto úředníci vypsali druhé výběrové řízení, ve které zmizel požadavek na SUV. I tak se přihlásila jediná společnost, která nabídla Ford Focus kombi.

Tou je Auto Kora top s.r.o., která vsadila na benzinový agregát o objemu 1.6 litru a na tmavě modrou barvu karoserie. Vůz je vybaven zadními parkovacími senzory, klimatizací, sadou stropních i bočních airbagů nebo palubním počítačem a rádiem na CD. Společnost Auto Kora vůz ministerstvu nabídla za 360 tisíc korun, což sice splňuje požadavky státu, ale je to o několik desítek tisíc navýšená cena oproti akční nabídce, kterou má na svém webu. Ta totiž tvrdí, že kombi stojí 319 990 Kč. Parkovací senzory, které jsou v autě jako příplatková výbava, pak stojí 7 900 Kč.

Tak se vám nějak těch 360 tisíc, které stát za auto zaplatil, nemůžeme dopočítat. Ale chápeme, že z něčeho se žít musí. :) Tak snad budou mít úředníci při dalším výběrovém řízení na další slosování, které je mimochodem již vypsané, větší štěstí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV