Reklama
Archiv - Zprávy

MINI už je víc než Ferrari. Přehled nejcennějších značek světa

Tipli byste si, jakou hodnotu mají světově nejúspěšnější automobilky? Který výrobce stojí v čele a kdo naopak letos překvapil v negativním slova smyslu? Podívejte se na přehled automobilek, které se dostaly do první stovky nejúspěsnějších firem světa.
Zdroj: Mini

Jako mnoho jiných značek dneška, i automobilka MINI se snaží apelovat na osobitý styl, kvalitu a zajímavý retro design. A vyplácí se to. Dnes má totiž větší hodnotu než italská ikona Ferrari. MINI se ve světovém žebříčku všech značek v současnosti nachází na 87. místě, neboť se pyšní celkovou hodnotou 5,11 miliardy dolarů. Ferrari oproti tomu anayltici ocenili na 4,87 miliardy dolarů. Ve srovnání s jinými automobilkami jsou však obě značky stále trpaslíky.

Potenciál, image, aktiva

Žebříček se přitom neskládá pouze ze současných aktiv, ale počítá také s budoucím potenciálem značek a bere v potaz i jejich servisní a doplňkové služby. Jde zkrátka o celkovou image. A MINI jen v prvních osmi měsících roku 2017 zvedlo objem prodaných vozů v porovnání s loňskem o 3,1 %. Největší podíl na tom mají dva modely. Nový Countryman a MINI Cabrio.

Jak jsou na tom ale ostatní značky? Snad nikoho nepřekvapí, že světovým lídrem mezi automobilkami je stále Toyota. Ta se s hodnotou 50,291 miliardy dolarů dočkala celosvětově sedmé pozice. Hned za společností Samsung a před Facebookem. Za tím je pak na devátém místě Mercedes-Benz, který japonskou automobilku stíhá s hodnotou 47,829 miliady dolarů. Zajímavé je pak sledovat i chvost první stovky, na který se dostala dokonce už i automobilka Tesla Motors.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV