Reklama
Archiv - Zprávy

Milujete řízení? Tahle dokonalá silnice je takřka zapomenutá

Co máte letos v létě v plánu? Pokud je to tradiční vyvalování na pláži, co to takhle pro jednou změnit? Navrhujeme vzít vaše nejoblíbenější auto a vyrazit do Itálie. Právě zde totiž najdete řidičský ráj.
Zdroj: Christian Reiner

Jmenuje se Strada della Forra, což v překladu znamená silnice v rokli a jak uvidíte na videích níže, lepší pojmenování ani dostat nemohla. Je úzká, plná více či méně ostrých zatáček a nabídne fantastické výhledy na ostré skály, na stále zelená údolí a samozřejmě na hladinu věčně modrého jezera, které jako by nikde nekončilo. Nejde o to, zajet si tuto trasu co nejrychleji, jde o to si ji užít. Vzhledem k šířce silnice a hlavně vzhledem některým ostrým zatáčkám tu nějaké bezmyšlenkovité stání na plynovém pedálu nepřipadá vůbec v úvahu.

Už jsme vás navnadili? :) Pak si do navigace zadejte oficiální označení silnice, které je SP38. Zjistíte, že z Prahy je to 786 kilometrů a podle chytrého Google by vám neměla zabrat více než 9 hodin. Pokud ale máte čas, tak to si můžete najet pár kilometrů a vzít to přes legendární Passo dello Stelvio, které by alespoň jednou za život měl navštívit každý. A že by se doma takový výlet nesetkal s nadšením? Zkuste vaší drahé polovičce slíbit alespoň pár hodin v Itálii na nákupech. To by ji mělo obměkčit. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV