Reklama
Archiv - Zprávy

Milovníci rychlých aut a veteránů vyrazí do Letňan

Od pátku 9. do neděle 11. listopadu 2018 proběhnou v areálu PVA Expo v Praze-Letňanech výstavy Racing Expo a Classic Expo.
Zdroj: Racing Expo

Výstava Racing Expo je zaměřena na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech. Z více než stovky exponátů můžeme připomenout například výkonné supersporty Ferrari 488 GT3 a F430 GT2, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo i Huracán, BMW M6 GT3 a v premiéře vystavený McLaren 650S. Značný zájem určitě vzbudí vrchařské „placky“ Osella FA30/Zytek, Norma M30 LMP či Ligier JS53 Evo3. Formulovou scénu reprezentují monoposty formule 4 a Renault, unikátní „studentský“ vůz s pohonem na elektřinu či legendární Avia, se kterou se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století proslavil jezdec a konstruktér Václav Lím.

Představí se i závodní náklaďáky

Tradiční doménou našich borců jsou již dlouhá léta souboje nákladních vozidel. A to ať již jde o okruhové tahače, nebo trucky pro dálkové soutěže. První disciplína bude zastoupena speciály roudnické stáje Buggyra, druhá tatrovkou úspěšného účastníka maratonu AfricaEcoRace Tomáše Tomečka.

Nezapomíná se ani na sport v jedné stopě

Motorkáři si budou moci zblízka prohlédnout Ducati Karla Abraháma, který stabilně nastupuje v nejprestižnější kategorii silničního šampionátu MotoGP, stroje z TouristTrophy na ostrově Man nebo z vytrvalostních klání.

Dominovat bude expozice Porsche

Mezi historickými vozidly, jimž je vyhrazeno Glasurit Classic Expo, dominuje rozsáhlá kolekce automobilů Porsche, shromážděná při příležitosti 70. výročí značky. Opravdovou lahůdku pak představují Rolls-Royce Silver Wraith z roku 1948, který pamatuje korunovaci britské panovnice Alžběty II., závodní Tatra T605 Monopost nebo Porsche 911 4x4 z jezdecké školy Johna Hauglanda. Přítomny budou ovšem i veteránské vozy a youngtimery s logy Škoda, Mercedes-Benz, Jaguar, Bugatti, Mini, Volkswagen, Fiat a další. Doplní je prezentace, která mapuje textem a obrazem století automobilismu v našich zemích.

Zábava pro všechny

Návštěvníci se ale nebudou jen pasivně dívat. Mohou se také aktivně zapojit. K dispozici jim bude dráha s RC modely, profesionální závodnický simulátor, vyzkouší si jízdu v motokáře. Po celou dobu se budou konat besedy a autogramiády se špičkovými osobnostmi tuzemského motorsportu – Tomášem Engem, Josefem Králem, Adamem Lackem, Lukášem Peškem, Jaroslavem Hoškem, Robertem Šenkýřem, Petrem Fulínem, Václavem Fejfarem a mnoha dalšími. K příjemnému posezení pozve stylová kavárna v podobě Citroënu HY z roku 1974, a to za příjemného doprovodu hudby 30. let.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV