Reklama
Archiv - Zprávy

Milion šťastných. Porsche vyrobilo 911 s pořadovým číslem 1 000 000

Porsche 911 je zřejmě nejikoničtější sportovní auto planety, kterému se svým významem a dosahem může rovnat snad jen Ford Mustang. A i když jde o vůz pro bohaté, po světě jich jezdí nečekaně mnoho.
Zdroj: Porsche

Trvalo to celých 54 let, ale milionté Porsche 911 je opravdu tady. Svým vzhledem odkazuje k první generaci z roku 1963, dostalo zelený lak Irish Green, má zlatý znak a doplňky, dřevený volant a k radosti všech puristů také manuální převodovku. Jedná se o verzi Carrera S o výkonu 420 koní, která s manuálem zvládne sprint na stovku za 4,3 sekundy a maximální rychlost dosahuje hodnoty 308 km/h. Pro představu, v Česku ceny této verze startují na částce 3,1 milionu korun.

Dokonalý univerzál

Jen minulý rok se však bez ohledu na cenu prodalo přes 32 tisíc kusů Porsche 911, což je mimořádný úspěch. Ostatně málokteré auto na světě zvládá tak skvěle spojit použitelnost a spolehlivost v každodenním životě s extrémními jízdními výkony. Značka navíc uvádí, že z milionu vyrobených "devětsetjedenáctek" za poslední půlstoletí jich pořád jezdí 70 procent, tedy 700 tisíc aut. Právě tento model si také připsal více než polovinu z celkových 30 tisíc vítězství, která automobilka vybojovala na světových závodních tratích.

Model 911 nicméně není nejprodávanějším autem s logem Porsche. Ještě větší úspěchy sklízí SUV Cayenne, které dosáhlo mety 500 tisíc prodaných kusů už v roce 2013, tedy pouhých deset let po uvedení na trh. A nezdá se, že by se na tom v dohledné době mělo něco měnit.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV