Reklama
Archiv - Zprávy

Městská policie umí jen rozdávat pokuty, myslí si většina lidí

Co vás napadne, když vidíte strážníka městské policie? Většina lidí nejspíš znejistí, jestli jim za něco nehrozí pokuta. Podle průzkumu totiž většina obyvatel nevidí strážníky jako ochránce pořádku, ale spíš jako výběrčí daní.
Zdroj: Hyundai

Aktuální průzkum na téma oblíbenosti městské policie si u společnosti Phoneix research zadal pražský magistrát. Na otázky v něm odpovídal reprezentativní vzorek téměř devíti stovek Pražanů. A výsledky pro městskou policii rozhodně nejsou dobré. Alespoň ne v Praze, jinde ve velkých městech nicméně bude realita zřejmě hodně podobná.

Celkem 61 procent lidí uvedlo, že s prací strážníků jsou rozhodně nebo spíše nespokojení. Jen přibližně čtvrtina lidí má názor opačný. A dokonce celých 78 procent lidí nesouhlasí s tvrzením, že se městské policii daří v ulicích udržovat pořádek. Ještě více lidí, přesně 79 procent, je přesvědčeno o tom, že se zaměřuje hlavně na vybírání pokut do obecní kasy. Pouhých 15 procent lidí s tím nesouhlasí.

Důvěryhodnou institucí je pražská městská policie jen pro 24 procent lidí, většina respondentů, 58 procent, však zastává přesně opačný názor. Skoro čtyřicet procent lidí se navíc v noční Praze necítí bezpečně.

Auta opuštěná po útocích teroristů dostala pokutu

Česko ale není jedinou zemí, kde lidé bojují s přehnaně aktivními rozdavači pokut. Velkou Británií otřásl neuvěřitelný případ úředního hyenismu, kdy strážci pořádku rozdávali pokuty autům v uzavřené zóně, kterou evakuovala policie kvůli nedávným teroristickým útokům. Jejich řidiči se přitom ke svým autům nemohli nijak dostat. Pokuty navíc nebyly nijak malé, mnohdy dosáhly až výše 130 liber, tedy v přepočtu skoro 4000 korun.

Po ukončení bezpečnostních opatření úředníci údajně lidem v 8 hodin ráno poslali zprávu, že si pro svá auta mohou přijít, už v 8 hodin a 5 minut však na místo dorazili strážnici a začali rozdávat pokuty. V tomto případě však jednoznačně zašli příliš daleko. "Bezvýhradně se omlouváme za naši necitlivou chybu. Tyto pokuty nikdy neměly být vydány a všechny budou okamžitě zrušeny," omlouval se policejní mluvčí.

Co myslíte, dočkáme se i my jednou kajícných strážníků?

Reklama

Diskuze

Jan Nesvadba - 15.05.2020 11:59:18
Městská policie rozdává akorát pokuty.Když vyberou dost tak je potkávám jak jsou někde zašití.Jinak na pořádek kašlou.Jsou k ničemu.

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV