Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes ve Frankfurtu představí obrovský kabriolet třídy S

Na tohle příznivci mercedesů čekali desítky let. A konečně to přišlo – kabriolet třídy S je na světě a za necelý měsíc se předvede v plné parádě.
Zdroj: Mercedes-Benz

Německá automobilka Mercedes-Benz zveřejnila první náznakové foto kabrioletu třídy S. Už je jisté, že jej ukáže naživo na frankfurtském autosalonu. Kabriolet vychází z aktuálního eskového kupé, s ním bude samozřejmě sdílet i luxusní provedení a výbavu. Je to vlastně neuvěřitelné, špičkové a výjimečně luxusní vozy jsou u Mercedesu jaksi samozřejmostí, nicméně na kabriolet v nejvyšší třídě došlo po dlouhých čtyřech desítkách let. Nový eskový kabriolet totiž nepřímo navazuje na otevřenou verzi mercedesů typu W 111/112 z 60. let, tedy model 300 SE Cabrio.

A že si automobilka se svým novým výtvorem opravdu věří, svědčí prohlášení, že prý půjde o nejkomfortnější kabriolet na světě. Kabriolet se stane šestou verzí současné řady S po standardním sedanu, prodlouženém sedanu, modelu Maybach, Pullman a kupé. Bohužel kromě jedné fotografie Mercedes žádné další podrobnosti zatím nezveřejnil.

Nicméně je jasné, že čtyřmístný kabriolet bude mnohé sdílet s verzí kupé. Interiér i výbava budou nejspíše do značné míry totožné či podobné. To platí i pohonné jednotky. Kupé se prodává zatím výhradně s osmiválcem o objemu 4,6 l a výkonem 335 kW, v budoucnu možná přijde i nějaký šestiválec, ale také sportovní verze AMG. To by mohlo platit i pro nový kabriolet. Jedno je ale jisté už nyní. S délkou 5027 mm, šířkou 1899 mm, výškou 1411 mm a rozvorem 2945 mm půjde o jeden z nevětších kabrioletů na světě.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV