Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes-Benz Vito dostane nové motory a balíčky digitálních služeb

Mercedes-Benz Vito dostane nové, výkonné dieselové motory, které oproti svým předchůdcům nabízejí nižší emise i spotřebu, nižší hluk i vibrace. Vito také drží tempo s rozvíjejícím se procesem digitalizace.
Zdroj: Mercedes-Benz

Stejně jako u Sprinteru bude od léta 2019 řada digitálních služeb k dispozici i pro Vito. Komunikační modul (LTE) s permanentně nainstalovanou SIM kartou byl již implementován, produkty Mercedes PRO connect zvýší efektivitu fungování vozového parku, sníží náklady a zlepší dostupnost vozů a jejich komunikaci se zbytkem flotily.

Vito dostane i novou výbavu

Vito navíc přijíždí na startovní čáru s novou výbavou, jako například širší škálou kol a většími možnostmi individuálního přizpůsobení. Zákazníci si tak budou moci vybrat z nových laků a nových kol z lehkých slitin o rozměrech 17, 18, nebo 19 palců. K tomu se přidávají další užitečné funkce jako asistent HighbeamAssist PLUS, systém nouzového volání Mercedes-Benz, funkce Breakdown Management a změn doznal také přístrojový štít.

Ceny inovovaného modelu Mercedes-Benz Vito v České republice začínají na 599 500 Kč bez DPH pro skříňovou dodávku, 634 000 Kč bez DPH pro mixto a 635 000 Kč bez DPH pro variantu Tourer.

Všechny zmíněné novinky jsou k dispozici také pro campervan Marco Polo ACTIVITY, který lze taktéž objednat od března 2019. Ceny začínají na 921 000 Kč bez DPH.

Nový čtyřválcový motor

Motor OM654 ve vozu Mercedes-Benz Vito nahrazuje předchůzce OM 651. Nejnižší varianta nabízí 100 kW (136 k) a točivý moment 330 N.m, prostřední pak 120 kW (163 k) a točivý moment 380 N.m a vrcholná varianta 140 kW (190 k) a točivý moment 420 N.m. Nová generace motoru se vyznačuje nejen výkonem, ale také významně sníženými hodnotami spotřeby a emisí, stejně jako zvýšeným komfortem díky redukci hluku a vibrací uvnitř vozu.

Nové motory jsou dodávané s automatickou převodovkou 9G-TRONIC, která je zde využita vůbec poprvé. Tato převodovka nahrazuje převodovku 7G-TRONIC a s novými motory přichází ve standardu. Řidič může navíc využít přepínač DYNAMIC SELECT pro změnu jízdních programů „Comfort“ a „Sport“, a upravit tak chování převodovky. K dispozici je i mód „M“, který umožnuje manuální řazení pomocí pádel DIRECT SELECT pod volantem. Na podzim 2019 bude k dispozici také manuální převodovka. Všechny motorizace OM654 jsou ve standardu vybaveny pohonem zadních kol, ale volitelně mohou být objednány se stálým pohonem všech čtyř kol 4MATIC.

Komunikační modul poskytuje základ pro balíčky konektivity

Malé i střední společnosti si jsou stále více vědomy potřeby kontroly nákladů svého vozového parku. Základem pro ně jsou digitální služby Mercedes PRO connect, který je nabízí na přehledné webové platformě. Využívání služeb konektivity je umožněno díky permanentně nainstalované SIM kartě, která je do komunikačního modulu dodávána už ve výrobě. Služby samotné pak lze používat na PC nebo v mobilním zařízení. Od jara 2019 bude ve Vitu možno využívat služby Optimalizovaná podpora, Zjednodušená komunikace vozového parku, Digitalizované záznamy, Efektivní řízení vozového parku, Efektivní analýza jízdního stylu, Mobilní ovládání vozidla a Datová rozhraní dodávkových vozidel Mercedes-Benz.

Možnosti individualizace na úrovni osobního vozu

Zákazníci mají nyní na výběr z rošířených možnosti individuální konfigurace všech modelů Vito. Barevná škála metalických laků je doplněna o grafitovou šedou a selenitovou šedou, k dispozici jsou však také ocelový modrý a populární hyacintový červený metalický lak. Pro vyznavače výrazného a dynamického vzhledu lze objednat nová kola z lehkých slitin s rozličnými barevnými provedením a rozměry o 17, 18 a 19 palcích. V případě využití jako užitkový vůz je Vito variabilní. K dispozici je několik kombinací umístění dveří, oken, popřípadě střešních kolejnic a nosičů. V nákladovém prostoru lze zvolit dřevěnou podlahu, kolejnicový systém s úchyty, kolejnice na bočních stěnách, či obložení interiéru pro maximální funkčnost. Střešní úchyty, systémy střešních nosičů, či vnitřní úložné prostory jsou taktéž k dispozici už z výroby. Nový podlahový kolejnicový systém navíc poskytuje více pohodlí a snadnější zacházení, s čímž úzce souvisí i vybavení zadních sedadel válečkovými pojezdy umožňujícími jednodušší manipulaci.

Při volbě Vita ve variantě Tourer pro přepravu cestujících, je možné zvolit celou řadu konfigurací. Například díky dvoumístným a třímístným lavicím, nebo paketům se stolkem či lůžkovou úpravou. V interiéru je možné zvolit dřevěnou či plastovou podlahu, pro VIP přepravu také kvalitní koberec. Čas strávený ve voze navíc zpříjemní dostupné varianty topení a klimatizace.

Skříňová dodávka je ve standardu vybavena airbagy řidiče a spolujezdce, stejně jako upozorněním na zapnuté bezpečnostní pásy. Modely Vito Tourer PRO a Vito Tourer SELECT navíc v přední části nabízejí také okenní a boční airbagy, kterými může být Vito Tourer volitelně vybaveno i vzadu. Maximální počet airbagů je osm.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV