Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes-Benz představil nového Sprintera

Mercedes-Benz Vans Česká republika představil veřejnosti dlouho očekávaného nového Sprintera.
Zdroj: Mercedes-Benz

Nový Sprinter přináší nové výzvy

Mercedes-Benz Sprinter se od svého uvedení na trh v roce 1995 stal nejen legendou, ale zásluhou svých neobyčejných kvalit dal jméno celé této třídě vozidel. Současná třetí generace modelu opět nabízí více a je ještě variabilnější. Skříňová dodávka, Tourer, Valník, Podvozek, Minibus, uspořádání jízdní konfigurace, provedení řidičské kabiny, délky vozidla, nosnosti, výšky nákladového prostoru, prvky výbavy. Zákazník má možnost vybrat si a nakonfigurovat svůj vůz z více než 1 700 rozdílných verzí nového Sprintera. Prověřený koncept s pohonem zadních a všech kol byl u nové generace vozu doplněn také o variantu s novým pohonem předních kol. Mezi další technické přednosti nového Sprintera patří také dvě nově vyvinuté převodovky pro pohon předních kol. Devítistupňová automatická převodovka s měničem točivého momentu je vůbec první v segmentu velkých dodávek.

Místo řidiče je přehledné, praktické a navržené tak, aby splňovalo veškeré požadavky pro přepravu. Mezi vylepšení patří ergonomicky tvarovaná sedadla, bezklíčkové startování a vylepšená klimatizace. Variabilní úložné prostory se postarají o to, že všechno má své místo. Nákladový prostor pak boduje chytrými, detailními řešeními a také svým maximálním objemem využitelného prostoru, který může být až 17 kubických metrů a celková hmotnost může dosáhnout až 5,5 tuny.

Úspory díky nižším nákladům

Nový Sprinter přináší také maximální úspornost díky nižším nákladům na provoz. Jednou z nejdůležitějších nových funkcí je rovněž internetová konektivita. Nové síťové služby Mercedes PRO connect, ve spolupráci se zcela novým multimediálním systémem MBUX (Mercedes-Benz User Experience) nabízejí základ pro všechny požadavky logistiky a transportu, ať už v případě vozového parku velké, nebo malé firmy.

V roce 2019 by měla být řada Sprinter rozšířena o další variantu, a to konkrétně o model eSprinter, který je součástí strategie společnosti Mercedes-Benz Vans v rámci elektrifikace užitkového vozového parku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV