Reklama
Archiv - Zprávy

Malé SUV od Volva se již vyrábí v Belgii

Prostřednictvím modelu XC40 vstupuje automobilka Volvo Cars do nejrychleji rostoucího segmentu vozidel.
Zdroj: Volvo Cars

Výroba tohoto malého SUV začala v předposledním týdnu letošního listopadu v továrně Volva v belgickém Gentu. Vůz se tak připojí ke svým větším sourozencům, modelům XC60 a XC90 a uzavře řadu vozidel SUV značky Volvo.

XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA, která poslouží jako základ pro všechny připravované modely řady 40. Platforma CMA, vyvinutá ve spolupráci s koncernem Geely, má zajistit nezbytnou synergii a ekonomickou efektivitu pro úspěšné působení automobilky v segmentu malých prémiových automobilů.

Zahájení produkce modelu XC40 bylo připravováno již delší dobu. V posledních letech proudily do gentské továrny značné investice, jejichž účelem bylo proměnit ji v globální exportní centrum vozů postavených na platformě CMA. Součástí zmíněné proměny bylo i rozšíření výrobny karoserií o 8 000 m2. Celkově zde bude využíváno 363 nových robotů včetně jednoho speciálního, který je zaměstnanci gentské továrny přezdíván „bestie“. Jedná se o velkého robota, který je využíván ke zvedání základní karoserie k dopravníku pod stropem továrny.

Továrna v Gentu je jednou ze dvou evropských továren společnosti Volvo Cars a vozy Volvo se v ní rodí již od roku 1965. Až donedávna se zde vyráběl nejlépe prodávaný model automobilky, Volvo XC60 nové generace, přičemž jsou zde produkovány i malé hatchbacky, V40, V40 Cross Country a modely V60 a S60.

Druhá z evropských továren společnosti Volvo Cars sídlí v göteborské Torslandě, kde je i domov automobilky. Další dvě továrny jsou v Číně a v americké Jižní Karolíně se staví další, jejíž slavnostní otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2018.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV