Reklama
Archiv - Testy

Maďarský Japonec až na konec? Rozhodně ne! S turbem po faceliftu.

Suzuki nenápadně sbírá body, její vozy s pohonem všech kol jsou nejen relativně levné, ale také mají vynikající jízdní vlastnosti na silnici i v terénu...
Zdroj: Tom Hyan

Maďarská spojka

            Suzuki chce být blíže evropským klientům, a tak už dlouhá léta vyrábí své vozy v maďarské Ostřihomi. Nový SX4 S-Cross k nim patří, od loňska se prezentuje novou mřížkou přídě v americkém stylu, zážehovými motory s přeplňováním turbodmychadlem, návratem od plynulé převodovky CVT ke klasické šestistupňové samočinné s měničem, ale i novou dvouspojkovou automatizovanou převodovkou TCSS, tedy Twin Clurch System by Suzuki, nabízenou s turbodieselem 1,6 litru. Paleta pohonných jednotek zahrnuje dvě zážehové a jednu vznětovou, vybrali jsme čtyřválec 1.4 BoosterJet, samozřejmě na benzin...

Více než facelift

            Výčet zlepšení prozrazuje, že jde více než o facelift relativně mladého vozu, uvedeného v roce 2013 a nějaký čas vyráběného souběžně s původní SX4. Právě proto český dovozce zdůrazňuje jen jméno S-Cross, přestože i na novém voze najdeme označení SX4. Hlavní změnou modelového roku 2017 je přechod na přeplňované motory BoosterJet, litrové tříválce a otestovanou čtyřválcovou čtrnáctistovku. Je to nejvýkonnější varianta, dává 140 koní (103 kW) a můžete ji mít jak s pohonem předních, tak všech kol. V našem provedení 4WD jsme se o pohon všech kol nemuseli starat, prostě se připojuje automaticky. Dojde-li k prokluzu předních kol, systém v režimu Auto(matic) hned připojí zadní nápravu. Otočným ovladačem za řadicí pákou si navíc můžete zvolit Sport, který využívá pohonu všech kol k dynamické jízdě, či naopak Snow (tedy Sníh), jenž jemněji zasahuje pohonem všech kol na kluzkém povrchu. A je-li nejhůře, spojíte tlačítkem Lock obě nápravy, takže se z každé šlamastyky lehce vyhrábnete...

Reklama

Příjemná jízda

            Suzuki S-Cross si na nic nehraje, výrobce si dal záležet na odladění podvozku a jízda je tak velmi příjemná, řazení přesné a trakce vzhledem k dobrému vyvážení vozu velmi dobrá. Suzuki je kompakt s délkou jen 4,3 metru, proto s parkováním nejsou potíže. A objem zavazadlového prostoru lze ze slušných 430 zvětšit až na 1269 litrů po sklopení zadních opěradel. Ceny od 410 tisíc Kč, naši vrcholnou verzi 4WD Elergance však bohatší výbava posunula až na 557 tisíc korun českých.

Autor textu a foto: Tom Hyan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV