Reklama
Archiv - Zprávy

Luxusní jachta od Prosche už je na vodě. Cena je atronomická

Prémiové automobilky moc dobře ví, že jen s auty si u svých movitých zákazníků nevystačí. Proto se pouští i do celkem neprobádaných vod, a to doslova. Porsche totiž před několika dny na vodu spustilo svou novou jachtu.
Zdroj: Porsche Design

Sporťáky, hybridní pohony nebo luxusní SUV. V tom všem je Porsche jako doma. Lodě jsou pro tuto stuttgartskou značku celkem novinka, se kterou se ale poprala opravdu statečně. V galerii si tak můžete prohlédnout parádní loď s názvem Dynamiq GTT115, kterou má na svědomí divize Porsche Deisgn. Plavidlo měří 115 stop, tedy asi 35 metrů a jeho hmotnost je 200 tun.

Porsche šlo i v tomto případě cestou nejmodernějších technologií, a tak GTT115 pohání hybridní soustava MAN V12, která je schopna produkovat až 1 600 koní. Díky tomu a díky opravdu dokonalému aerodynamickému tvaru trupu je jachta schopna plout rychlostí až 21 uzlů, tedy 39 km/h. Pokud vám to nepřijde dost, pak vězte, že na vodě je rychlost úplně jiná než na silnici. A ve vlnách je i taková na první pohled nic moc rychlost vnímána zcela jinak.

Jachta byla představena na letošní Monako Yacht Show, kde prý proběhlo několik závazných objednávek. A to i přesto, že Porsche stanovilo cenu GTT115 na částku 14 milionů eur, tedy v přepočtu 364 milionů Kč. Nicméně, kdyby vám jachta od Porsche byla pořád málo, můžete se se značkou Aston Martin vydat dokonce pod vodu, a to s její chystanou luxusní ponorkou.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV