Reklama
Archiv - Zprávy

Limuzína z duhy. Prohlédněte si psychedelický Rolls-Royce Johna Lennona

Tímhle fantaskním autem jezdil kromě Johna Lennona i Bob Dylan nebo kapela Rolling Stones. Jedno z nejslavnějších aut rockové historie se nyní účastní oslav kulatého výročí nejuznávanějšího alba od Beatles.
Zdroj: Rolls-Royce

Příběh tohoto auta je podobně barevný jako jeho karoserie. S jeho pomocí si totiž John Lennon splnil svůj sen stát se excentrickým milionářem. Původně černý Rolls-Royce Phantom V v barvě Valentine Black svěřil úpravci JP Fallon, aby mu vdechl trochu života. Kromě nepřehlédnutelného laku dostal také velkou postel místo zadních sedadel, zakázkové audio, přehrávač desek, ledničku, telefon nebo televizi.

Zpěvák, skladatel a spoluzakladatel Beatles si vůz převzal 3. června 1965, ve stejný den, kdy Edward H. White jako první Američan vystoupil ve skafandru do volného vesmírného prostoru. Ještě důležitější je však z pohledu hudební historie fakt, že ve stejné době vyšlo také album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Osmé studiové album Beatles bývá označováno jako nejvlivnější rockové album vůbec a časopis Rolling Stone ho ve svém žebříčku 500 nejlepších alb zařadil na úplně první místo.

Auto pro hvězdy

Právě u příležitosti 50. výročí tohoto alba se nyní vůz po letech opět představuje veřejnosti. Sám Lennon s ním aktivně jezdil do roku 1967, poté byl vůz převezen do Spojených států, kde sloužil i dalším hudebním celebritám jako jsou Rolling Stones, The Moody Blues nebo Bob Dylan. Miliardář Jim Pattison ho pak v roce 1977 daroval muzeu Royal British Columbia v Kanadě, v jehož majetku zůstává dodnes.

Lennonův Phantom ale pomůže oslavit ještě jedno výročí. V Londýně se během července ukáže veřejnosti v rámci výstavy automobilky Rolls-Royce, která mapuje téměř stoletou historii tohoto luxusního modelu. Právě letos totiž byla ukončena výroba zatím poslední sedmé generace a moderní nástupce se má poprvé představit světu již 27. července.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV