Reklama
Archiv - Zprávy

Lexus ES sází na bezpečnost

Lexus ES sedmé generace ovládl přední příčky dvou kategorií: „velké rodinné vozy“ a „hybridní vozy / elektromobily“, v rámci udílení cen ‚Nejlepší ve své kategorii‘ organizace Euro NCAP za rok 2018.
Zdroj: Lexus

Ocenění navazuje na pětihvězdičkový výsledek organizace Euro NCAP, kterého ES letos dosáhl s mimořádným průměrným skóre 86,25 – jedním z nejvyšších napříč všemi vozy testovanými podle nových nejpřísnějších kritérií platných pro rok 2018, včetně nezávislého nouzového brzdění (AEB) na ochranu cyklistů.

ES také nabízí Lexus Safety System+

Součástí výbavy nového ES je nejnovější verze paketu Lexus Safety System+, jenž zahrnuje technologie aktivní bezpečnosti značky Lexus. Vůz se kromě toho může pochlubit mimořádnými parametry pasivní bezpečnosti, které vyplývají z ultra tuhé podvozkové platformy GA-K (Global Architecture-K) a nabídky 10 airbagů již ve standardu. Nejnovější verze bezpečnostního paketu Lexus Safety System+ přináší nové schopnosti a zahrnuje více jízdních situací, během nichž dokáže zajistit vyšší ochranu řidiče i posádky a napomoci zabránit výskytu nehody. Z nových funkcí jde například o rozpoznávání cyklistů za denního světla v rámci předkolizního bezpečnostního systému PCS nebo funkci rozpoznávání chodců po setmění. Systém Lexus Co-Drive, spojující dynamický tempomat řízený radarem a asistent pro sledování stopy, přináší další stupeň bezpečnosti zajišťující podporu řidiče s cílem zvýšit jeho bezpečnost. Paket Lexus Safety System+ je k dispozici pro 99 % modelů Lexus prodávaných v Evropě, v souladu se snahou značky neomezovat přínosy vyspělých bezpečnostních technologií pouze na špičkové modely v nejvyšších stupních výbavy, ale nabízet je pro celou škálu vozů.

Nový Lexus ES si čeští zákazníci mohou objednávat. Na prvních padesát prodaných vozů je připravena limitovaná nabídka First Edition, díky níž si mohou vůz pořídit se zvýhodněním až 258 000 korun vč. DPH.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV