Reklama
Archiv - Zprávy

Levné americké Camaro pokořilo evropské supersporty na Nürburgringu

Kdo by to do této velké hranaté krabice řekl. Ve své nejostřejší verzi ZL1 1LE obkroužilo Camaro slavnou Severní smyčku v čase, který musí i mnoha zaběhnutým evropským supersportům přidělávat vrásky.
Zdroj: Chevrolet

Už když Chevrolet ostré Camaro ZL1 se závodním pakete 1LE představil, spadly některým zástupcům evropských automobilek čelisti až na zem. Proč? Protože pod dlouhou kapotou je ukrytý vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru který je přeplňován kompresorem. Ten spolupracuje s šestistupňovou manuální (!) převodovkou a poskytuje řidiči výkon 650 koní. Takovou specifikaci dnes moc aut nenabízí.

Paket 1LE pak Camaru dá navíc ultra lepivé závodní pneumatiky, ostře nastavené tlumiče, lepší brzdy a aerodynamický kit. Takto vyladěný Američan pokořil okruh Nürburgring v čase 7:16,04, což je mimochodem o neuvěřitelných 13 sekund lepší čas, než který zajelo standardní Camaro ZL1. To ale dnes není tak úplně podstatné.

Supersporty zapláčou

Zajímavější je fakt, že tenhle americký mastodont ztrestal supersporty, které jsou na okruhu jako doma. Mezi nimi nechybí Ferrari 488 GTB, které okruh zajelo v čase 7:21,63 nebo třeba Maserati MC12, které cílovou pásku protnulo v čase 7:24,29. Kdo Camaru ovšem statečně a hrdě uniká, je Porsche 911 GT3. To totiž Severní smyčku zajelo za velmi slušných 7:12.7.

Nejvíce nás pak baví fakt, že Camaro třeba zrovna tyto tři zmíněné strčí do kapsy nejen tím skvělým časem, ale hlavně také pořizovací cenou. V Americe se prodává za 69 995 dolarů, tedy 1,65 milionu korun. Takže pokud jste někdy hledali definici českého přísloví „za málo peněz hodně muziky“, pak jste ho našli. Jen to není hodně muziky, ale pořádný americký koncert.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV