Reklama
Archiv - Zprávy

Léta spekulací končí. BMW i8 bez střechy vážně bude!

O tom, že mnichovské BMW plánuje svůj ostrý hybrid i8 ve verzi kabrio, už se nějaký ten pátek mluví. Sama automobilka už v roce 2012 představila jeho koncept, od té doby je ovšem ticho po pěšině. To se teď ale mění, protože BMW poodhalilo, co na nás chystá.
Zdroj: BMW

Tehdy šlo o koncept s názvem i8 Spyder a původní plán byl, že se do prodeje dostane kolem roku 2015. Z toho v tichosti sešlo a nikdo nevěděl, jestli se otevřeného supersportovního hybridu někdy dočkáme. Uběhl ale nějaký ten čas a podle všeho to vypadá, že dočkáme a že to bude už brzy. BMW totiž potvrdilo brzké představení zbrusu nové verze i8, která ovšem nedostane jméno Spyder, ale Roadster.

To je ale takřka vše, co značka prozradila. K tomu přidala obecné marketingové řeči o tom, že novinka nabídne neobyčejné zážitky při elektrické jízdě s nebem nad hlavou. Tedy pokud nepočítáme informaci o spotřebě, kterou BMW samozřejmě zveřejnilo. Sice nám to u sportovního vozu přijde trochu jako zbytečná informace, ale podle všeho i8 Roadster nabídne spotřebu elektrické energie 15,4 kWh/100 km, respektive 2 litry benzinu na 100 ujetých kilometrů.

Podle dostupných informací bude novinka představena už v září na autosalonu ve Frankfurtu a do prodeje by se měla dostat začátkem příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV