Reklama
Archiv - Zprávy

Lehké a pevné plato v zavazadlovém prostoru nového Fordu EcoSport využívá včelí „know-how“

Včely a recyklovaný papír stojí za mimořádně pevnou konstrukcí, která pomáhá majitelům nového Fordu EcoSport ukrýt cennosti v zavazadlovém prostoru před zvědavými zraky.
Zdroj: FORD

Účelem polohovatelného plata je ukrýt před zvědavými zraky cenné předměty uložené v zavazadlovém prostoru. Plato má nosnost více než 300 kg, což je víc než hmotnost tří průměrných mužů oděných v kompletní včelařské výstroji. Plato samotné přitom neváží ani tři kilogramy.

„Příroda je jedna velká inovační laboratoř a zvířata od včel přes termity až po bobry jsou úžasnými konstruktéry,“ řekla Bettina Veith, zástupkyně šéfkonstruktéra Fordu EcoSport. „Kombinace pevnosti a lehkosti, jakou se vyznačuje struktura pláství, se již uplatnila v extrémních aplikacích, jako jsou rakety, letadla nebo supersportovní automobily. Proto byla přirozenou volbou i pro nás, když jsme potřebovali navrhnout mimořádně pevné plato do zavazadlového prostoru Fordu EcoSport.“

Plato vzniklo vložením vrstvy pláství z recyklovaného papíru a lepidla na bázi vody mezi dvě vrstvy lehkého a odolného laminátu. Nízká hmotnost výsledné konstrukce se příznivě odráží také ve spotřebě paliva EcoSportu, který Ford právě uvádí na trh i v České republice.

V loňském roce Ford poprvé prodal v Evropě více než 200 000 vozů SUV. Ke konci listopadu 2017 evidovala společnost nárůst odbytu SUV o 24 procent, přičemž kompaktní EcoSport vykázal 12% navýšení, Kuga 25% a velký model Edge si meziročně polepšil o 94 procent.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV