Reklama
Archiv - Zprávy

Lancer Evo X má problém, může shořet kvůli ruční brzdě

Majitelům Mitsubishi Lancer Evo X ročníků 2014 a 2015 se nedoporučuje používat parkovací brzdu při různých blbinkách „přes ručku“. Jednoduše by totiž jejich miláček mohl shořet.
Zdroj: Mitsubishi

Pokud patříte k těm, jež svého nadupaného mišáka rádi posílají do poweslidu „přes ručku“, pak se můžete dočkat nepříjemného překvapení v podobě náhlého požáru. Platí to pro modely ročníku 2014 a 2015, přičemž Mitsubishi ohlásilo svolávací kampaň.

Problém spočívá v tom, že mechanismus ovládání parkovací brzdy při divokém používání odírá ochrannou vrstvu palivové nádrže. Následně přichází koroze, která časem může vytvořit v nádrži díru, skrze niž palivo uniká ven. Pak už stačí menší jiskra, odhozená cigareta či divoké pálení pneumatik a oheň je na světě.

Problém vznikl po modernizaci montážní linky v továrně, kdy dělníci začali nedopatřením montovat do ostrých verzí lanceru přípravky parkovací brzdy určené pro běžné verze. Podle informací Mitsubishi se problém týká zatím asi 1500 exemplářů Lanceru Evo X, přičemž doporučuje výměnu vedení a kabelů ruční brzy co nejdříve. Při výměně technici také provedou kontrolu stavu nádrže a v případě nutnosti ji rovněž vymění.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV