Reklama
Archiv - Zprávy

Krásný i bezpečný. Range Rover Velar zazářil v nárazových testech

O novém Velaru bylo napsáno již hodně. Doposud jsme však nevěděli, jak bezpečný bude. Je sice nízký a dlouhý, stále však jde o rozměrnou „krabici“, která určitě nemůže dopadnout dobře v případě, kdy srazíte chodce. Nebo je tomu jinak?
Zdroj: Euro NCAP

Velar jsme si už mohli vyzkoušet a udělal na nás dojem pohodlím i jízdními vlastnostmi. Poslední přírůstek do rodiny Range Roverů se ale také ukázal jako nesmírně bezpečný stroj. V ochraně dospělé posádky totiž získal 93 procentních bodů, což je jeden z nejlepších výsledků v historii měření vůbec. Ani v ochraně dětí či chodců však nezaostává. Mladé pasážéry ochrání výsledkem 85 procent, chodce i přes svou výšku 74 procenty a za bezpečnostní systémy si novinka vysloužila 72 procent.

Připraven i na spícího řidiče kamionu

Velar totiž nabízí oslnivou kombinaci asistentů, v nichž je zahrnuto nouzové brzdění s vyspělou detekcí chodců, které se ukázalo jako velice spolehlivé. Mohutné SUV však dokáže detekovat také nebrzdící auta řítící se zezadu a svou posádku tak včas připravit na náraz přitažením bezpečnostních pásů a snížením polohy sedadla. Právě tyto nehody, kdy například kamion nedobrzdí před kolonou, bývají mimořádně nebezpečné.

V balíčku vyspělých asistentů je dále automatické držení v pruzích, snímače únavy řidiče, inteligentní tempomat, který dokáže snižovat rychlost podle aktuálního dopravního značení, a dokonce také LED Matrix laserové světlomety. Pravdou je, že pro zákazníky Velaru je dost dobré pouze to nejlepší a musíme uznat, že automobilka v případě již čtvrtého Range Roveru v pořadí nic nepodcenila.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV