Reklama
Archiv - Zprávy

Kopeckého rallyový hattrick. Čtyři zajímavé momenty letošní „bohemky“

Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 vyhrál i pátý podnik mistrovství České republiky v rally a s předstihem si tak zajistil na Bohemia rally mistrovský titul. Už třetí v řadě. Rozhodně to ale nebyla nuda.
Zdroj: Škoda Auto

Při pohledu na výsledky se vám může zdát česká rallyová scéna trochu monotónní. Jan Kopecký spolu s navigátorem Pavlem Dreslerem si obvykle v prvních pár erzetách vybudují dostatečný náskok, který po zbytek soutěže udržují a zatáhnou jen v případě jeho ohrožení. Ostatní tak mají reálnou šanci na vítězství pouze v případě jezdecké chyby nebo technické závady. Jenže „Kopejda“ chyby nedělá a Fabia R5 drží spolehlivě. Přesto měla letošní Bohemka několik zajímavých momentů, které potěšily srdíčko rallyového fanouška. Byly rozhodně alespoň čtyři.

Kopeckého domácí triumf

Tím prvním bylo samo místo, kde se Rally Bohemia tradičně jezdí - tedy okolí Mladé Boleslavi, které je podobnou rallyovou Mekkou jako okolí Zlína. Škoda Motorsport přirozeně považuje tento podnik za svůj domácí a sám Kopecký chtěl svůj třetí titul vyhrát právě tady, pod komínem automobilky. Zároveň však chtěl svou jízdou potěšit fanoušky a zejména pak nadšené zaměstnance automobilky, kterým právě začínala celozávodní dovolená. To se nakonec povedlo znamenitě. Kopecký vyhrál sedm rychlostních zkoušek z 11 a s náskokem jedné minuty a deseti sekund rally dominoval ostrým tempem po oba dva dny.

„Je to skvělý den. Nejenže jsme před mnoha zaměstnanci Škoda vyhráli další rally, ale také jsme vybojovali letošní titul,“ komentoval úspěch nadšený Jan Kopecký.

Černého sobotní vítězství

Mladík z Příbrami rozhodně potvrdil svůj talent a vyhrál hned první městskou erzetu. O Janu Černém se hodně mluví v souvislosti s angažmá v továrním týmu a svým sobotním představením dal najevo co umí. Na kluzkých kostkách městského centra vyklepnul právě tovární tým s Kopeckým za volantem. Celkově pak bral 3. místo za Václavem Pechem s Fiestou R5, na něhož ztratil necelou půlminutu. Kdo ví, kde Honzu Černého uvidíme příští rok. Tipuji, že modrobíločervené barvy Mogulu na své Fabii R5 vymění za tovární bílozelenou.

Roman Kresta zpět za volantem

Vidět tohoto skromného zlínského chlapce za volantem rallyové škodovky je pro boleslavské vždycky důvod k oslavě. Roman je prostě jejich kluk. Má za sebou tovární angažmá s Octavií WRC ve zlaté době Škody Motorsport na tratích mistrovství světa. Jeho fotka nad propastí při Rally Monte Carlo obletěla svět. Naposledy závodil s Fabií S2000 a s vozem R5 to byla jeho závodní premiéra. Nevedl si vůbec špatně, v proměnlivém počasí, které letošní Bohemku provázelo, dokázal vyhrát jednu ze sobotních RZ a celkově skončil na 5. místě se ztrátou dvou minut.

Zajímavé bylo jeho srovnání Fabie R5 s WRC vozy, se kterými před deseti lety závodil. Dnešní R5 je na tom prý rychlostně stejně jako WRC, což mnohé přihlížející překvapilo.

Kejkle Daniela Landy

Ani tentokrát se Landa cíle nedočkal. Nutno říci, že to nebylo po jeho předchozích výkonech žádné překvapení. Otázkou nebylo zda, ale kdy a kde se to stane. Tentokrát nás Daniel nechal čekat do nedělního rána, kdy na RZ 6 poslal svou Fabii R5 nejprve pravým bokem do stromu, který ho odmrštil do dalšího stromu nalevo. Rána zleva byla pořádná, protože autu prasknul rám a prohnula se karoserie. Fabie tak před Barum Rally musí na výměnu kastle. Landa nehodu odnesl zlomeným žebrem. Za havárii může jednoznačně jezdecká chyba.

Na závěr jedna zajímavá statistika - od Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015, kdy byla poprvé nasazena, nebyla nová Škoda Fabia R5 v kombinaci s posádkou Jan Kopecký/Pavel Dresler v mistrovství České republiky nikým poražena. V národním šampionátu společně vyhráli bez přerušení 15 soutěží.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV