Reklama
Archiv - Zprávy

Koenigsegg roztrhal rekord Bugatti Chiron. Starým autem

O švédských hypersportech ví dnes už celý svět. Na počátku byl přitom jen smělý sen jednoho muže, který chtěl vyrobit svůj vlastní supersport. Dnes jeho vozy překonávají v rychlosti úplně všechny a nyní je jasné, že se s nimi nemůže měřit dokonce ani Bugatti.
Zdroj: Koenigsegg

Bugatti se jen před pár dny vytasilo se světovým rekordem, když jeho novinka překonala dosavadní milníky historie rychlosti. Za volantem rekordního Chironu seděl Juan Pablo Montoya, který dodnes drží prvenství s nejrychlejším kolem ve Formuli 1. O publicitu tedy rozhodně nouze nebyla. Chiron zvládl zrychlení z 0 na 400 km/h a následné zastavení na nulu za 41,96 sekundy. Podobná dynamika byla přitom ještě před pár lety zcela nemyslitelná. Jak na to ale zareagovali Švédové?

Rozdíl třídy

Koenigsegg se rozhodl jednat. Když může Bugatti, tak oni přece také! Vše pro jistotu natočili, protože si byli jistí, že jejich Agera RS, která přitom ani zdaleka nepatří k tomu nejrychlejšímu ze švédské stáje, bude rychlejší. Jak to celé dopadlo? Agera RS s výkonem jednoho megawattu, která je ve výrobě už od roku 2015, rychlejší skutečně byla. A pozor - ne jen o nějakých pár desetin!

Koenigsegg disciplínu 0-403-0 km/h zvládl s časem 36,44 sekundy, což znamená, že Bugatti dostalo výprask rozdílem třídy. Šestisekundové manko je totiž obrovská potupa a jen svědčí o tom, že hmotnost hraje i při takovémto výkonu zcela zásadní roli. Agera RS je totiž o stovky kilogramů lehčí, díky čemuž si vystačí i s menším výkonem. Ale jak říkáme, Koenigsegg má v záloze ještě rychlejší kousky, tak třeba to brzy zkusí i s nimi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV