Reklama
Archiv - Zprávy

Kodiaq kupé bude mít šmrnc. Takhle má vypadat

Škoda už nechce být jen racionální, ale také emotivní značka. A v automobilovém světě emoce odjakživa budí sportovní kupé. Otázka ovšem je, zda to platí také o segmentu SUV.
Zdroj: Theophilus Chin

Už nikdo nepopírá, že Škoda vyrábí prostorná, praktická a celkově dobrá auta. Jenže teď je tady další meta a značka vyhlásila hon na emoce. V blízké době proto v tomto směru přijde významný krok – módní SUV se splývavou zádí. Šéf české automobilky Bernhard Maier pro britský Auto Express potvrdil, že projekt dostal zelenou a jeho realizace na seznamu.

SUV s tělem sportovce

Samotná automobilka sice zatím vzhled konceptu neodhalila, od toho jsou tady ale jiní. Theophilus Chin patří mezi přední designéry, kteří se zabývají vizualizacemi dosud neveřejných modelů, a už mnohokrát dokázal budoucí podobu aut odhadnout téměř dokonale. Právě on se postaral o nejnovější rendery a v galerii najdete také starší vizualizace od Auto Expressu.

Nový model má vycházet z Kodiaqu, dostane však splývavou záď, zatímco příď se má údajně více inspirovat Superbem. K dispozici bude na rozdíl od standardní verze největšího českého SUV výhradně pětimístné provedení, stále má však nabízet největší prostor pro zavazadla ve své kategorii. "Kupé SUV je báječná odvozenina. Uděláme značku ještě emotivnější," komentoval to Maier.

Tudor na steroidech

V historii značky Škoda mají kupé svou tradici, a tím myslíme ta opravdová. U všech generací Superbu se například spekulovalo o tom, zda se nevrátí označení Tudor a nevznikne třídvéřová verze po vzoru Audi A5. Automobilka však zřejmě vždy došla k celkem logickému závěru, že usedlý Superb by na tomto trhu hledal místo jen těžko. Současná generace s povedeným designem už by na to možná měla, přesto je ale realita taková, že prvním novodobým "kupé" Škoda bude pětidvéřové SUV.

V první fázi se má model dostat na čínský trh, kde bude vyráběn lokálně. Další plány počítají i s evropským trhem, tady je však situace složitější. Škoda už totiž naráží na limity svých produkčních kapacit. 

"Ano, rádi bychom toto auto měli v Evropě. Problém ale je, že nemáme kapacity, abychom vyráběli všechno, co bychom vyrábět chtěli. Kodiaq kupé má opravdu velký potenciál a myslím, že z obchodního hlediska to dává smysl. Je to jen otázka kapacit našich továren. Prodáváme teď tolik aut, že musíme řešit, kde bychom takový vůz byli schopni vyrábět," komentoval to Christian Strube, člen představenstva zodpovědný za vývoj.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV