Reklama
Archiv - Zprávy

Kladivo na Autobahn. Takhle zrychluje Passat se 480 koní

Doba zvučných šestiválců v útrobách Volkswagenů sice již minula, to ale neznamená, že s těmi novými musí být nuda. Své o tom ví německý úpravce HGP, který se na vozy VW zaměřuje dlouhá léta.
Zdroj: HGP-Turbo.de

Současný Volkswagen Passat si můžete objednat buď s nudným motorem, který potěší zejména spotřebou paliva, nebo s jednotkami, které tak úplně nudné nejsou. V takovém případě máte na výběr ze dvou variant. Buď z dvojitě dopovaného dvoulitru TDI s výkonem 176 kW, nebo vrcholného motoru 2.0 TSI naladěného na 206 kW. Oba motory jsou svým projevem zcela odlišné a Passat s nimi dostává úplně jiný charakter.

Jenomže co když vám ani jeden ze zmíněných motorů nestačí a chipovat naftu se vám nechce? Je tady řešení. A Passat s ním na 100 km/h vystřelí již za 4,5 sekundy, přičemž maximální rychlost se nápadně přiblíží 300 km/h. Však se podívejte na přiloženém videu:

Jen u chipu nezůstalo

Dlouholetý úpravce vozů VW, společnosti HGP, se pustila do svého služebáku, kterým není nic jiného než poslední generace Passatu Variant s vrcholným motorem 2.0 TSI. Vyměnila sání, filtry, svody, řeč ale přišla také na katalyzátor, který má nyní průměr 130 milimetrů, a aby toho nebylo málo, dostal rodinný Passat také úplně nové turbodmychadlo se senzorem regulujícím plnící tlak na třech barech! Použité turbodmychadlo je totiž schopno snést až 200 tisíc otáček…

Aby Passat fungoval jako celek, musela přijít řada také na podvozek, z něhož byly odňaty původní tlumiče, standardní mezinápravová spojka a samozřejmě také brzdy. Passat Variant 2.0 TSI HGP tak stojí na podvozku od KW, brzdách z Golfu R a samozřejmě lepších kolech, která mu dopomáhají k výrazně vyšší ovladatelnosti. Výsledkem všech úprav je tedy oslnivých 480 koní a 600 Nm točivého momentu, které si rozhodně zaslouží uznání.

Kolik bude celá sranda stát, prozatím neví ani sám úpravce. Vzhledem k individualizaci jejich služeb se ale v případě zájmu jistě nějak domluvíte. Odhadem sice nepočítejte s částkou menší jak 15 000 eur, je ale nutné myslet na to, že za ty peníze vznikne stroj, se kterým proženete všechny vozy v okolí. A to od Passatu nikdo nečeká!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV