Reklama
Archiv - Zprávy

Kia na autosalonu v Soulu odhaluje nové koncepty SUV

Společnost Kia Motors na autosalonu v Soulu 2019 odhalila trojici nových konceptů, které předznamenávají budoucí designové směřování značky.
Zdroj: KIA

V mezinárodní premiéře se představují dva ze tří konceptů. Robustní Kia ‚Masterpiece‘ spojuje karoserii velkého SUV s luxusní high-tech kabinou. Masterpiece doprovází nový koncepční model Kia ‚Signature‘, jenž naznačuje design a uspořádání plánovaného kompaktního SUV Kia. K uvedeným vozům se připojuje vývojová studie ‚IMAGINE by KIA‘, čistě elektrický sportovní sedan, který byl představený nedávno na autosalonu v Ženevě.

Kia Masterpiece – koncept robustního velkého SUV

Veřejnosti se poprvé představuje koncepční model Kia Masterpiece s robustní karoserií velkého SUV ve spojení s high-tech interiérem. Masterpiece ukazuje na to, jak by značka mohla přizpůsobit své nejnovější návrhy a prvky výbavy vozu spadajícího do segmentu terénních SUV. K robustnímu vzhledu se přidává výkonný pohon všech kol i schopnost zdolat libovolný terén. Na přídi zaujme nové ztvárnění ‚tygří‘ masky chladiče Kia – zde však protažené směrem ven napříč celou přídí konceptu, bez jasné hranice mezi maskou a LED světlomety. Design přední části vozidla se odráží i v provedení zádě, kdy typické křivky obou těchto partií propůjčují vozu celkově konzistentní vzhled. Uvnitř konceptu Masterpiece se uplatňuje nejnovější architektura interiéru Kia s horizontálním uspořádáním přístrojové desky, rozmáchlé napříč celou přední částí kabiny. Design využívá bohaté prosklení a interiér naznačuje podobu nejmodernějších prvků komfortní i funkční výbavy, včetně adaptivního systému náladového osvětlení, systému palubního infotainmentu a konektivity s dotykovým displejem o velikosti 12,3", resp. nejmodernějších prvků Kia na podporu řízení.

Nový koncept Signature - budoucnost kompaktního SUV značky Kia

V návaznosti na uvedení studie Kia SP Concept na výstavě Auto Expo 2018 v indickém Dillí Kia odhaluje nejnovější designový posun v podobě konceptu Signature. Koncepční model Kia SP Concept je postaven na vyspělých technologiích a naznačuje plány automobilky uvést na globální trhy nové malé SUV. Stylový koncept Signature spojuje design, průlomové technologie a vysokou funkčnost v chytře promyšlené kompaktní karoserii.

Signature na silnici nikdo nepřehlédne – napomáhá k tomu široká maska chladiče a dlouhá přední kapota, stejně tak jako zpracování zádě s důrazem na stabilitu a široká koncová světla i křivky karoserie. Přední světlomety s integrovanými světly pro denní svícení navazují na ‚tygří‘ masku chladiče. Robustní boční linie s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, propůjčují kompaktnímu SUV zdrženlivě sportovní charakter. U exteriéru je řada markantních stylistických prvků, které kladou důraz na celkově moderní technicistní design. Jedná se např. o LED světlomety vpředu i vzadu, ostré křivky vtlačené do karoserie nebo precizní kovové detaily. Koncept Signature zvěstuje plánovaný příchod modelu pro mladé zákazníky. Je ukázkou kompaktního SUV značky Kia, připraveného do sériové výroby, s nímž se zákazníci budou moci poprvé seznámit ještě během roku 2019.

Premiéra technologií Kia R.E.A.D. (‚Real-time Emotion Adaptive Driving‘)

Na autosalonu v Soulu představuje Kia celou řadu svých nejnovějších technologií, včetně inovací vyvinutých pro epochu post-autonomního řízení. Systém R.E.A.D. (Real-time Emotion Adaptive Driving – Řízení přizpůsobující se v reálném čase emocím), poprvé prezentovaný automobilkou Kia na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 ve Spojených státech, vyhlíží epochu, kdy bude autonomní řízení běžnou normou a priorita se bude klást na zkvalitňování zážitků člověka v rámci mobility. Celosvětově první technologie svého druhu dokáže optimálně nastavovat kabinu vozidla a přizpůsobovat ji uživateli tím, že v reálném čase analyzuje stav emocí řidiče prostřednictvím technologie rozpoznávání biosignálů na bázi umělé inteligence. Uvedená technologie sleduje a vyhodnocuje emocionální stav řidiče a přizpůsobuje mu prostředí interiéru – případně i mění podmínky v kabině s dopadem na všech pět lidských smyslů ve snaze zpříjemnit zážitek spojený s mobilitou. Technologie umělé inteligence s využitím metod hlubokého učení umožňuje systému stanovit jakousi základnu uživatelova chování a poté identifikovat vzory a trendy k přizpůsobování prostředí kabiny podle situace.

Systém R.E.A.D. se prezentuje společně s technologií V-Touch, která je systémem virtuálního dotykového ovládání gesty (používá 3D kameru sledující oči a konečky prstů uživatele). V-Touch umožňuje cestujícím pomocí jednoduchých gest prstem ovládat různé palubní funkce, a měnit tak osvětlení v kabině či nastavení topení, ventilace a klimatizace nebo zábavních systémů. Díky tomuto řešení tak potenciálně odpadá potřeba tlačítek nebo dotykového rozhraní.

Další funkcí pokrokového systému R.E.A.D. jsou sedadla vibrující v reakci na přehrávanou hudbu, aby cestující mohli své oblíbené skladby nejen slyšet, ale i cítit. Technologie zpracování signálů na základě smyslů přizpůsobuje vibrace sedadel podle zvukových kmitočtů hudby. Vibrační sedadla rovněž disponují masážním režimem pro vyšší pohodlí v kabině a zvýšení bezpečnosti pomocí hmatových varování vyspělých systémů vozidla na podporu řízení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV