Reklama
Archiv - Zprávy

Když se u Hennessey nudí. VelociRaptor 6X6

Sněhová nadílka už pomalu klepe na dveře. Zatím sice jen na ty horské, ale jistě se dočkáme i v nížinách. Před zimou se ale nemusíte schovávat. Můžete si pořídit tuhle obludu a vyrazit vstříc i těm nejhlubším závějím.
Zdroj: Hennessey Performance

Když už se do něčeho pustí slavný americký úpravce Hennessey Performance, většinou je jasné, že výsledek bude prostě jeden velký úlet. Samozřejmě jen v tom dobrém slova smyslu. Nejinak tomu bylo u jeho posledního projektu pro tuningovou SEMA Show, pro kterou si připravil VelociRaptor 6X6.

Projekt úpravce vymyslel už asi před rokem, kdy oznámil, že „šestikolku“ postavenou na základech Fordu F-150 Raptor plánuje. Plány to byly smělé, ale zjevně ne nereálné. A nešlo jen o to, že autu přidá jednu nápravu navíc. Ruku v ruce s takovým zásahem musela přijít na řadu další spousta úprav. Obě zadní nápravy dostaly uzávěry diferenciálů, nová jsou i 20“ kola s terénními pneumatikami a úpravce přidal i speciální odpružení. Autu ale nechybí ani brzdiče Brembo, naviják nebo LED světelná rampa.

Myslíte, že to je vše? Ani náhodou! U Hennessey vsadili i na úpravu přeplňovaného agregátu V6 EcoBoost o objemu 3,5 litru. Jeho výkon se po přehrání map řídící jednotky, po montáži celonerezového výfuku, nového turba a lepšího přívodu vzduchu k mezichladiči pohybuje kolem 600 koní. Máte na tuhle úžasnou hračku zálusk? Pak si připravte 295 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 6,5 milionu korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV