Reklama
Archiv - Zprávy

Katedrála z budoucnosti. BMW Concept X7

Po prvotním úniku fotografií konečně víme více. BMW X7 v budoucnu skutečně bude existovat a mělo by být hozenou rukavicí pro Bentley Bentyaga a jemu podobné. Nová vlajková loď značky přitom přijde už příští rok.
Zdroj: BMW

Koncept nabízí luxusní posezení pro šestici pasažérů, přičemž tuto konfiguraci sedadel by měla zachovat i vrcholná luxusní verze budoucího sériového provedení. Standardně nicméně bude v nabídce sedm sedadel. Nové pojetí interiéru brzy ponesou všechny budoucí modely BMW. Jádrem přístupu jsou čisté linie vhodně protkané displeji s jasnou návazností a také soutředění se na místo řidiče. Na něj bude mnichovská automobilka apelovat i nadále.

Zdaleka nejvýraznějším znakem konceptu je ale jeho vnější vzhled. Auto působí ohromně a nesmírně důstojně. Vždyť na délku měří 5020 mm, na šířku 2020 mm a na výšku rovných 1800 mm. Zároveň ale není zavalité a jistým způsobem připomíná i minulou generaci BMW X5 s označením E70. A to zejména zboku a v zadních partiích. Jeho pohon však sdílet nebude.

Hybridní luxus

Označení iPerformance v názvu konceptu jasně odkazuje na skutečnost, že X7 bude plně hybridní. Který motor se pod kapotou monstrózního SUV objeví, prozatím není jasné, s vysokou pravděpodobností ale můžeme očekávat vysoce výkonný čtyřválec s objemem 2 litrů podpořený elektromotorem nebo dokonce více elektromotory. Právě takové ústrojí se objevilo i v novém BMW 740e xDrive iPerformance.

Vedle toho bude novinka schopna samozřejmě plně elektrického provozu, jehož dojezd by měl atakovat 50 kilometrů. Jde však jen o první odhady, raději tedy nepředbíhejme. Podle slov BMW by měla budoucí X7 do rodiny rozměrných crossoverů nově vnést daleko více luxusu, který bude kombinovaný se sportovností a vysokou mírou praktičnosti, kterou již známe z dřívějška. Tak uvidíme. Nám se každopádně vůz svou majestátností líbí. Co si o něm myslíte vy?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV