Reklama
Archiv - Zprávy

Jon Olsson představil další hračku. Parádní šílenost do terénu

Od bláznivého Švéda byste nic normálního zřejmě už ani nečekali. Jeho nový výtvor ale předčí snad všechno ostatní, v čem kdy jezdil. Mohutný Mercedes se díky němu stal ještě mohutnějším a jde z něj tolik respektu, že byste mu na silnici uhnuli, i kdyby neměl modré majáky. Jenomže on je má!
Zdroj: Jon Olsson

Kdo by snad tohoto muže neznal, nechť je mu krátce představen. Jde o úspěšného adrenalinového lyžaře, který si díky akčním videím získal širokou základnu fanoušků. Té největší slávy se mu však dostalo až ve chvíli, kdy se pustil do aut. Jelikož Olsson nikdy neměl úplně hluboko do kapsy, mohl vymýšlet vylomeniny, které by běžného smrtelníka dost možná ani nenapadly.

Vzal třeba Audi RS6, extrémně ho rozšířil, přidal dávku stylu a nadopoval na více než 800 koní. Rychlé Audi ale bohužel skončilo neslavně. Dále měl neméně extrémně upravené Lamborghini Huracán na cesty do hor, a aby toho nebylo málo, pořídil do své stáje nedávno také Rolls Royce Wraith, který upravil snad nejvíce ze všech dosavadních aut.

Nyní se ale pustil do zcela nového projektu. Upravil totiž offroadovou šílenost, která je už sama o sobě velmi unikátní. Jde o Mercedes-Benz G 500 4x4², který už v základu nabízí 422 koní, portálové nápravy o světlosti bezmála 50 centimetrů a brutální prostupnost terénem. Je to vážně hodně dobré auto. Ne však pro Olssona.

Lord Hans

A tak se tento bláznivý Švéd rozhodl, že géčko, které pojmenoval Lord Han, náležitě předělá. Celý vůz dostal tradiční maskáčový háv, aby se v terénu cítil lépe. Dále neváhal přidělat pořádnou porci světelných ramp a samozřejmostí jsou také náhradní kola. Kdo by při zdolávání toho nejtěžšího terénu chtěl uvíznout kdesi uprostřed lesů, že? V přední masce pak dokonce nechybějí ani modré majáky. To zřejmě proto, aby Olsson neuvízl ani v městských zácpách...

Tím nejzajímavějším je ale samozřejmě motor. Jeho výkon totiž oproti běžné verzi G 500 Olsson vypumpoval na téměř dvojnásobek, a i když prozatím s kompletními technickými údaji nejsme seznámeni, vůz prý opravdu není pomalý. Jak by také mohl, když má přes 800 koní.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV