Reklama
Archiv - Zprávy

Její věk neuhodnete. Tato dáma je nestarší řidič Formule 1

Co budete v důchodu dělat vy? Krmit ptáky v parku? Užívat si klid, ticho a přemýšlet, který lék jste si zapomněli vzít? Jde to i jinak! Jak, to vám ukáže šarmantní dáma, která ve svém požehnaném věku s absolutní jistotou kočíruje monopost F1.
Zdroj: Renault Sport F1

Dáma, o které mluvíme, se jmenuje Rosemary Smith a narodila se v irském Dublinu. Ačkoliv se vyučila dámskou krejčovou, brzy zjistila, že vůně spáleného benzinu je mnohem zajímavější než krajky a střihy. Nejprve si vyzkoušela pozici navigátora, ale ani to jí nebylo úplně po chuti. Proto rychle přesedla za volant a tady zářila. Protože začínala jezdit v letech, kdy se ženy standardně do závodních monopostů nehrnuly, umisťovala se nejprve na předních příčkách jen mezi ženskými závodnicemi.

Časem se dostala do závodů, kde startovala i mezi muži, kde se jí také dařilo. Jeden z jejích prvních velkých úspěchů přišel v roce 1964, kdy vyhrála soutěž Circuit of Ireland Rally. V roce 1965 pak kralovala Tulip Rallye. Jeden z netěžších závodních okamžiků pro ni byla diskvalifikace celého ženského startovního pole z Rallye Monte Carlo. Nikdo tehdy pořádně nevysvětlil, proč se tak stalo a Rosemary to dodnes vnímá jako velkou nespravedlnost. Rosemary byla dobře známá pro svůj velmi svérázný styl řízení, který spíš připomínal odvážné muže než jemnou ženu. A to jí zůstalo až dodnes. Po ukončení závodní kariéry si otevřela školu závodní jízdy a velmi úzce spolupracuje s britským zastoupením značky Renault. 

Není se proto co divit, že Rosemary oslovil samotný Renault s nabídkou, která se neodmítá. Závodní divize francouzské značky, tedy Renault Sport F1 slaví 40 let své existence a v rámci těchto oslav byla Rosemary pozvána na francouzský závodní okruh Paul Ricard, kde si mohla otestovat nejmodernější monopost F1. Pokud byste něco podobného chtěli zažít, tak máte možnost. Stačí vyrazit do Velké Británie a absolvovat zkušební v některém ze showroomů. Tím se dostanete mezi soutěžící, ze kterých bude vybráno 10 šťastlivců, kteří ti pak dostanou na stejném okruhu stejnou příležitost.

A teď to nejzajímavější. Ačkoliv se u žen věk neprozrazuje, tady uděláme výjimku. Rosemary se narodila 7. srpna 1937. Letos jí tedy bude úctyhodných 80 let. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV