Reklama
Archiv - Zprávy

Je to vůbec možné? Polský autobusák vjel na přejezd a zůstal stát

Neuvěřitelná kombinace lidské hlouposti a zmatkování stála za nehodou autobusu a vlaku kousek od polského letiště Varšava-Modlin. Jen shodou náhod se nikomu nic nestalo. Bylo to ale o fous.
Zdroj: Łódzki Rejestrator

Nějak nerozumíme tomu, jak se vlastně něco takového může stát. Jak je možné, že někdo, obzvlášť pak profesionální šofér, přehlédne jak světelnou signalizaci, tak padající závory na železničním přejezdu? A to není v případě dnešního videa to nejpodivnější. Nejvíce nás asi zaráží reakce řidiče, který na přejezd vjel. On tam totiž zůstal stát a chvíli to vypadalo, že to ani nebude nijak řešit.

Když tedy vystoupil, jen zmateně koukal na to, co se děje a ani se nijak výrazně nesnažil alespoň dostat cestující z autobusu pryč. Ti naštěstí začali nakonec vystupovat sami. Řidič se ještě pokusil mávat na blížící se Pendolino, ale jeho strojvedoucí neměl jedinou šanci zastavit. Naštěstí autobus zůstal na kolejích stát jen malou částí, a tak se o něj vlak „jen“ otřel. I tak šlo ale ve výsledku o velmi nebezpečnou situaci, za kterou by šofér autobusu měl nést plnou zodpovědnost.

Jde to vůbec chápat?

V případě, že by šlo o ojedinělý případ, byli bychom asi schopni zmatkářské chování řidič pochopit. Ale toto se děje zjevně všude a bohužel poměrně často. I na našem území se stalo několik podobných, dokonce vážnějších nehod. Nejsme schopni pochopit, že ten, kdo takto hloupě vjede na přejezd, prostě zastaví a nejspíš má pocit, že závory jsou zeď. Jak je možné, že opravdu tolik šoférů ani nenapadne závory buď projet, nebo si je třeba spolujezdcem nechat zvednout?

Co vy si o tom myslíte? A stalo se vám někdy, že byste si nevšimli signalizace u přejezdu? Viděli jste někdy někoho, kdo uvízl na přejezdu? Dejte nám vědět v komentářích na facebooku!

Reklama

Diskuze

Pavel - 13.01.2020 17:32:45
NJ když přejedete při předjíždění cyklisty levým kolem plnou bílou čáru a uvidí vás českej policajt , tak dostanete flastra . Když mu budete chtít vysvětlit že je podle vás určitě lepší trochu najet do protisměru. tak řekne , plná čára rovná se ze

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV