Reklama
Archiv - Zprávy

Jako trampolína! Tahle Lada má nejhorší tlumiče světa

Tlumiče nejsou v autě jen proto, aby posádce zajišťovaly pohodlnou jízdu. Ještě důležitější je, že spolu s pružinami pomáhají udržet auto stabilní a zajišťují co nejlepší kontakt kol s vozovkou pro dobrou ovladatelnost. Když takový podvozek selže, auto je neřiditelné i v minimální rychlosti.
Zdroj: iStock

Víte, jak třeba v bazaru poznáte auto se špatnými tlumiči? Když mu prudce zatlačíte na kufr nebo na kapotu, místo jednoho zhoupnutí se karoserie rozhoupe opakovaně a delší dobu trvá, než je opět stabilní a nehybná. Opravdu extrémní ukázku tohoto pravidla předvedl ruský řidič staré Lady, která toho už zjevně pamatuje opravdu hodně a tamní silnice k ní nebyly zrovna milosrdné.

I malé výmoly a nerovnosti tohle auto dokáží rozhoupat doslova jako trampolínu a posádka si musí připadat jako na létajícím koberci při turbulencích. I po zastavení se Lada ještě dlouho houpá a nadskakuje, jako by snad ani žádné tlumiče neměla a kola byla s karoserií spojená jen vytahanými pérky. V některých chvílích sebou auto ovšem mlátí tak razantně, že za všeho nejvíc připomíná klokana.

Tohle jsme vážně ještě neviděli...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV