Reklama
Archiv - Zprávy

Jaguar s Land Roverem otevřeli největší centrum klasických aut

Jestli máte také slabost pro klasická britská auta, tohle místo vám bude připadat jako ráj. V největším centru svého druhu na světě najdete všechny velké legendy značek Jaguar a Land Rover. Obrovský showroom zajišťuje také prodej a renovace.
Zdroj: Jaguar Land Rover

Celé centrum si můžete představit jako jedno obrovské dealerství. Jenže místo nových aut jsou tu na prodej samé desítky let staré stroje. Sídlí v anglickém Coventry, tradičním domově značky Jaguar. Právě automobilky Jaguar a Land Rover už před časem spustily rozsáhlý historický program, kdy podle původní dokumentace a za použití originálních dílů postupně vrací na svět legendární auta minulých desetiletí v dokonalém stavu. Mnoho sběratelů za taková neváhá zaplatit miliony.

Všechny velké legendy

A protože veterány a youngtimery jsou stále populárnější, najdete v novém centru přes 50 dílen, kde se experti obou automobilek věnují jejich údržbě a renovacím. Svůj domov tu mají klasické Range Rovery a Land Rovery první generace, Jaguary E-Type, vzácné závodní Jaguary XKSS a speciální servisní zóna je vyhrazena i supersportům XJ220. Celkem v areálu najdete kolem 500 aut.

Pokud tedy nějaké takové auto vlastníte, nebo po něm toužíte, nebo se prostě jen chcete podívat, lepší místo nenajdete. A nebo se alespoň podívejte na krásné fotky, už to je sám o sobě zážitek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV