Reklama
Archiv - Zprávy

Jaguar E-Pace předvedl výkrut jako stíhačka

Aby auta uměla skákat střechou dolů nebo kufrem napřed, to pro běžný život určitě není potřeba. V případě Jaguaru však mrštnost, s níž nám kočkovité šelmy předvádí, musíme ocenit.
Zdroj: Jaguar

Jaguar se v rámci oficiální premiéry nového modelu E-Pace, menšího sourozence SUV F-Pace, dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Kompaktnější, avšak neméně krásné SUV předvedlo pozoruhodný skok do vzdálenosti 15,3 metru. Něco podobného je už samo o sobě úctyhodné a sami s autem záměrně nic podobného dělat nebudete. Vůz ovšem tuto vzdálenost nepřekonal jen pouhým letem v přímce. E-Pace totiž letěl podobně jako stíhačka, která se otáčí kolem své osy při vodorovném letu. Tomuto manévru se říká výkrut a používají jej zejmená bojoví piloti při napadení.

Zmiňované přetočení auto samozřejmě nezkoušelo poprvé a samo od jej logicky neumí. Za potřebí bylo speciální rampy s pneumatickým vyhazovákem a taktéž musela být upravena dopadová rampa, aby bylo přistání co možná nejladnější. Ani tak to ale nebylo přistání jako v bavlnce. I přes důkladné počítání a na míru stavěnou konstrukci rampy jde o obdivuhodný výkon, který si pozornost rozhodně zaslouží.

Koupíte ho pod milion

Základní cena E-Pace by neměla přesáhnout milion korun a musíme přiznat, že vzhledem ke krásnému designu a luxusnímu pojetí vozu jsme tím mile překvapeni. Interiér je podobně luxusní jako u modelu F-Type, zdobí jej 10palcový displej, digitální kaplička přístrojů či audio Meridian a samozřejmě spousta kůže. Dále jsou k dispozici povedená sedadla a dokonce i překvapivě velký zavazadelník s objemem 577 litrů. I velmi pohledný kus by tak měl být dostupný za cenu kolem 1,3 milionu.

Pokud jde o benzínové motory, k dispozici budou přeplňované dvoulitry s 250 a 300 koňskými silami. Naftovou část nabídky pak budou tvořit dieselové agregáty s výkony 150, 180 a 240 koňských sil. Nejzajímavějším údajem je ale fakt, že E-Pace bude primárně konstruován jako vůz s pohonem zadních kol, k němuž bude možno dokoupit pohon všech kol. Na svezení se proto moc těšíme. Podrobnější údaje, technická data a velkou fotogalerii očekávejte brzy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV