Reklama
Archiv - Zprávy

Inovovaný Mercedes třídy S vstupuje na český trh. Změn je více, než se zdá

Největším trnem v očích bohatých zákazníků byly u třídy S nedůstojné čtyřválcové motory v nabídce. Ty jsou nyní minulostí. Změnou ale prošly i další motory, z V6tek jsou nyní řadové šestiválce, S 63 AMG má 612 koní a čelní světlomety dosvítí až na hranici zákona. Mercedes třídy S bude bez nadsázky znovu nejlepší.
Zdroj: Mercedes

Hlavní změny v rámci faceliftu proběhly pod kapotou, nové eSko však dostalo také omlazený kabát a evolucí prošly rovněž některé prvky v interiéru. Lamely v přední masce jsou nyní dvojité, přední část lépe navazuje na zakulacený design vozu a nové jsou také světlomety, jejichž denní režim má dle slov Mercedesu připomínat pochodně.

Zajímavostí je, že i přes takřka dokončený vývoj nemohli inženýři do vozu namontovat světlomety Digital light s až milionem světelných bodů. Ty umějí vybrané informace promítat přímo na vozovku. Legislativa na ně ale zkrátka nemyslela. Na hranu zákona se však použitá LED technika přesto staví. Dosvit dálkových světel je totiž až 642 metrů, což je nejen o 42 metrů více, než kolik umí konkurenční Laserlight od BMW, ale dokonce je to na metr přesně stanovený údaj v zákonech. Dál už to zkrátka nejde.

Nový volant i relaxační program

Největší změnou uvnitř je zbrusu nový volant, který má ještě purističtější a ergonomicky doladěnější tvar. Má také více tlačítek, a to z jednoho podstatného důvodu. Páčka tempomatu v inovovaném eSku totiž chybí. Dle zástupců značky je ale přesunuté ovládání tempomatu stejně intuitivní a rychlé jako doposud. Změn je ale mnohem víc, jen nejsou tolik vidět.

Vylepšení se například dočkal asistent pro autonomní jízdu, který umí daleko lépe zatáčet a díky rychlejšímu softwaru funguje až do rychlosti 180 km/h. V interiéru si můžete nově navolit až 64 barev ambientního osvětlení, které je rozděleno do čtyř sekcí (pro každou si půjde navolit samostatnou barvu zvlášť). U vybavenějších vozů pak bude k dispozici také funkce Energizing Comfort Control, která v sobě zahrnuje upravenou masáž, speciální relaxační hudbu a upravuje také klimatizaci s ambientním osvětlením. Celkem bude mít tato funkce 6 programů.

Reklama

Řadové šestiválce jako za starých časů!

Základem nabídky se stane řadový vznětový šestiválec s označením S 350d, který nabídne výkon 210 kW. Vzhledem ke zbrusu nové konstrukci šlo ale motor vyladit na ještě lepší výkon. Druhá verze se proto bude jmenovat S 400d a nabídne až 250 kW. Maxima točivého momentu jsou pak na úrovních 600, respektive 700 Nm.

Zbrusu nový je ale také řadový benzínový šestiválec s označením S 450. Nový motor disponuje integrovaným startovacím generátorem, 48voltovou soustavou a může být proto přeplňován elektrickým turbodmychadlem v nízkých otáčkách. Prodleva v reakci na plynový pedál proto prakticky neexistuje. Rovněž nový benzín půjde koupit ve dvou stupních výkonu. Ten silnější si vypůjčil ikonické označení S 500. Po dlouhé době tak nepůjde o osmiválec. Maximálními výkon je 270 až 320 kW a točivý moment v širokém pásmu otáček pak dosáhne 500 Nm, případně až 520 Nm u silnější verze.

Brutální osmiválec

Ale nebojte, u řadových šestiválců nabídka nekončí. Vidlicový osmiválec se nyní jmenuje S 560 a v porovnání s verzí S 500 sice není o tolik silnější (345 oproti 320 kW), má ale úplně jiné vnitřnosti a také daleko mohutnější zátah (700 Nm). Například jeho písty jsou z kovaného hliníku a obě turbodmychadla naleznete uvnitř „véčka“, stejně jako u formule 1. Upravený motor se stal základem také pro variantu S 63 AMG a tady už začínají lítat pořádná čísla. Maximální výkon je nyní nově 450 kW (jinak také 612 koní!) a točivý moment se zastaví na hranici 900 Nm. Motor bude navíc jezdit velmi efektivně, a to díky funkci vypínání poloviny válců.

Je stěží se najde někdo, komu by varianta S 63 AMG nestačila. Mercedes je ale pro všechny případy připraven. Z nabídky tak nezmizelo ani legendární S 600 s masivním dvanáctiválcem, z něhož vychází monumentální verze S 65 AMG. Maximální výkony dvanáctiválce jsou 390 kW a 830 Nm u S 600, respektive až 463 kW a astronomických 1000 Nm u S 65 AMG.

Pokud by vás zajímala cena, tak na českém trhu startuje na 1 934 000 korunách. Za osmiválec si pak v průměru připlatíte zhruba půl milionu korun.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV