Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai v Busanu představil budoucí směr svého designu

Hyundai na mezinárodním autosalonu v jihokorejském Busanu představil kromě jiného novou globální strategii značky N, která přinese rozšíření produktové řady sportovních vozů.
Zdroj: Hyundai

Hyundai představil v Busanu také první koncepční SUV ve stylu Hyundai Look, který je ukázkou dalšího rozvoje filozofie designu značky Hyundai. Hyundai poprvé představil designérský styl „smyslné sportovnosti“ s koncepčním vozem HDC-1 „Le Fil Rouge“ letos v březnu na autosalonu v Ženevě. Nejnovější koncepční vůz, SUV HDC-2 Grandmaster, tuto filozofii dále rozvíjí a prohlubuje. Sedan Le Fil Rouge stanovil jasný směr vývoje filozofie designu značky Hyundai, přičemž nové koncepční SUV dokazuje všestrannost tohoto designérského stylu, který vtiskne podobu budoucím vozidlům Hyundai. Hyundai na autosalonu v Busanu představil také model Veloster N, který je dalším krokem v realizaci projektu značky vysokovýkonných vozů N. Veloster N, představený poprvé v lednu 2018 na mezinárodním autosalonu NAIAS v Detroitu, je druhým modelem značky N po modelu „i30 N“, uvedeném v Evropě v minulém roce, a prvním modelem prezentovaným korejským zákazníkům. Veloster N, vybavený přeplňovaným motorem 2,0 litru a šestistupňovou mechanickou převodovkou, se může pochlubit nejvyšším výkonem 275 k a maximálním točivým momentem 353 N.m. Veloster N nabízí také funkci „Launch Control“ pro optimální rozjezd se spontánním zrychlením a funkci vyrovnávání otáček motoru při dynamickém řazení. Kromě toho je svým nastavením připravený na sportovní jízdu i nejnáročnějšími zatáčkami. Reakce trhu na první model značky N, „i30 N“, jsou tak pozitivní, že společnost dokonce uvažuje o zvyšování objemu výroby. Hyundai bude dále diverzifikovat produktové portfolio značky N, včetně vysokovýkonných modelů N, vozidel N Line s novým designem a prvky, které optimalizují provozní vlastnosti, a programu N Option, nabízejícího individuální díly N pro kompletní produktovou řadu Hyundai.

Hyundai dále představil i modernizovaný Tucson s vylepšeným designem a rozšířenou výbavou v oblasti aktivní bezpečnosti včetně standardního asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist). Do výbavy nového Tucsonu byla kromě jiného zařazena i osmistupňová samočinná převodovka a systém pohonu všech kol HTRAC.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV