Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai i30 N bude v Brně jezdit jako safety car

Provoz na závodní dráze Masarykova okruhu nově zabezpečují tři vozy Hyundai i30, z toho dva ve sportovní verzi N. Vozy fungují jako safety car, medical car a vůz pro race control.
Zdroj: Hyundai

Hyundai i30 N ve verzi performance disponuje výkonem 275 koní. „Síla vozu je samozřejmě důležitá, ale na závodní dráze hodně záleží i na dalších parametrech. Především jde o celkové chování auta v zatáčkách. Masarykův okruh není jednoduchá trať a autu nic neodpustí. V každodenním provozu se nám vůz i30 N hodně osvědčil a je opravdu znát, že auto prošlo intenzivním vývojem na závodní trati,“ hodnotí řidič safety caru na Masarykově okruhu Petr Borůvka. Písmeno N v označení vozu totiž symbolizuje německý Nürburgring, na kterém vývoj ostré verze probíhal.

Modely i30 N poskytnuté nošovickou automobilkou svými parametry odpovídají sériové výrobě pro koncového zákazníka. Disponují ovšem několika úpravami. Na první pohled viditelnou změnou jsou především majáky s homologací FIA, které slouží pro signalizaci závodním strojům na dráze. Medical car ve verzi performance navíc prošel úpravou zavazadlového prostoru, která lékařskému týmu umožňuje převoz plnohodnotného zdravotnického vybavení. Díky tomu mohou v případě potřeby v řádu desítek vteřin poskytnout lékařskou pomoc přímo v místě kolize.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV