Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai CRADLE investuje do společnosti Perceptive Automata

Hyundai CRADLE, dceřiná firma společnosti Hyundai Motor Company pro rizikové investice a podnikání v oblasti otevřených inovací, investuje do společnosti Perceptive Automata za účelem vývoje softwaru s umělou inteligencí pro autonomní automobily a automatizované systémy.
Zdroj: Hyundai

Společnost Perceptive Automata, startup se sídlem v Somerville (Massachusetts, USA) a pobočkou v Silicon Valley, vyvinula software, který poskytuje autonomním vozidlům schopnost chápat proces myšlení lidí, včetně chodců, cyklistů a ostatních motoristů. Předvídavá technologie umožňuje automatizovaným vozidlům rychle posuzovat záměry a pozornost lidí na ulici. Stroje tím získají dosud nevídanou intuici, podobnou člověku.  

Klíčová technologie společnosti Perceptive Automata využívá data senzorů vozidel, která ukazují interakce s lidmi. Toto velké množství dat se používá k natrénování modelů hlubokého učení, na jejichž základě je interpretováno lidské chování způsobem, jímž ho interpretují i lidé. Konečným výsledkem je sofistikovaný software s umělou inteligencí, který lze integrovat do systémů autonomní jízdy. Autonomní vozidla s tímto softwarem dokážou předvídat příští kroky chodců, cyklistů a motoristů.

Software společnosti Perceptive Automata je mimořádně užitečný v situacích, kdy chodec začíná přecházet ulici, ale všimne si přijíždějícího autonomního vozidla a rozhodne se zastavit a dát vozu znamení rukou. V této situaci by autonomní vozidlo bez softwaru zastavilo a čekalo, přestože chodec nakonec ulici přejít nechce. Software společnosti Perceptive Automata dokáže zjistit záměr chodce a předat tuto informaci řídicímu modulu autonomního vozidla, který přijímá rozhodnutí.

Hyundai v letošním roce zvýšil své investice do technologií s umělou inteligencí, které mohou vylepšit hlavní oblast podnikání značky Hyundai v automobilovém průmyslu, ale i v navazujících oborech robotiky a interakcí mezi lidmi a stroji. Hyundai také aktivně investuje ze svého fondu AI Alliance Fund, založeného na konci roku 2017 se společnostmi SK Telecom a Hanwha Asset.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV