Reklama
Archiv - Zprávy

Honda svolává tisíce motocyklů. Můžou se zastavit nebo hořet

Honda má další problém. Nedávno musela vyhlásit svolávačku na několik milionů aut kvůli možnosti selhání airbagů. Ale už několik měsíců řeší i problematické startéry u motocyklů.
Zdroj: Honda

V současné době Honda svolává k dealerům tisíce motocyklů ve Spojených státech. Hrozí totiž u nich selhání spínače startéru. Tento problém u zhruba tří desítek modelů ale není novinkou. Už v červnu Honda svolávala tisíce motocyklů v Japonsku, o pár týdnů později i v Austrálii, teď tedy ve Spojených státech. Je dost dobře možné, že další na řadě bude Evropa, ale zatím žádné zprávy v tomto smyslu nejsou.

Jde o to, že během výroby spínače startéru nebylo správně aplikováno těsnění. Podle Hondy je možné, že při sepnutí startéru může dojít k nepřiměřenému vzrůstu odporu v elektrickém systému motocyklu, což by odpojilo baterii. Motocykl by pak nebylo možné nastartovat, kdyby k tomu ovšem došlo za jízdy, motor by se zastavil a havárie by byla téměř jistá. Nelze prý také vyloučit vznícení spínače startéru.

 

Zatím nebyl zaznamenán ve Spojených státech žádný incident týkající rizikového spínače startéru, nicméně Honda nechce nechat nic náhodě. Problém se zatím týká všech modelů řad Shadow, CTX, Fury, CRF, CB, CBR a NC a zkoumají se i další. Jde o modelové roky 2014 a 2015 a některé stroje modelového roku 2013 a 2016. Jen v Japonsku bylo preventivně svoláno na 30 tisíc motorek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV