Reklama
Archiv - Zprávy

Honda se zavázala k úplné elektrifikaci do roku 2025

Honda urychluje své ambice v oblasti elektrifikace. V souladu s cílem stanoveným již v roce 2017 mají mít do roku 2025 všechny vozy prodávané touto značkou v Evropě elektrifikované hnací ústrojí.
Zdroj: Honda

Honda e Prototype

Další důkaz o ambicích společnosti Honda na poli elektrifikace představila automobilka na autosalonu v Ženevě ve formě modelu Honda e Prototype. Ten je předzvěstí prvního sériově vyráběného akumulátorového elektromobilu Honda pro evropský trh. Jedná se o vůz určený pro městský provoz, s dojezdem přes 200 km a funkcí rychlého nabíjení, díky níž lze 80 % kapacity akumulátoru nabít za 30 minut. Disponuje dynamickými jízdními vlastnostmi a sportovní konfigurací s pohonem zadní nápravy. Sériová verze modelu Honda e Prototype bude představena ještě letos. Potenciální zájemci se mohou registrovat již nyní na webové stránce Honda a na vybraných evropských trzích si budou moci vůz zarezervovat počátkem léta.

Pokračující zavádění plně hybridní technologie

Počátkem roku 2019 Honda uvedla na trh nový model CR-V Hybrid, který využívá plně hybridní technologii i-MMD se dvěma elektromotory. Honda předpokládá, že v rámci cílů vedoucích k 100% elektrifikaci do roku 2025 bude plně hybridní technologie hrát klíčovou roli.

Technologie řízení energií pro Evropu

Automobilka Honda také sdělila první podrobnosti aktivit rozvoje technologií řízení energií pro Evropu. Tímto oznámením navazuje na koncept obousměrného dobíjení Power Manager, který byl poprvé představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2017. Záměrem firmy je vybudovat portfolio produktů a služeb v oblasti řízení energií a nabízet v Evropě komplexní řešení jak pro majitele elektromobilů, tak pro provozovatele služeb. Honda spolupracuje se společností EVTEC na dalším vývoji své obousměrné technologie Power Manager (která je kompatibilní s akumulátorovými elektromobily, jako je Honda e Prototype) a v nadcházejících letech plánuje přijít s nabídkou komerční verze. Společnost rovněž oznámila uzavření smlouvy se dvěma externími partnery, a to společností Moixa, která se specializuje na technologii „agregace zdrojů“, která zákazníkům umožňuje využívat výhody sdíleného řízení a kapacity akumulátoru elektromobilu a společností Ubitricity, předním dodavatelem řešení v oblasti dobíjení, který prosazuje inovativní přístup k nabíjení přímo na ulici v městských oblastech Dalším krokem je zahájení studií proveditelnosti pro technologie společnosti Honda ve Spojeném království v Londýně a německém Offenbachu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV