Reklama
Archiv - Zprávy

Honda CR-V nejen v novém kabátu míří do Ženevy

Honda se chystá na ženevském autosalonu 2018 představit evropskou sériovou verzi nového modelu CR-V. Nová generace SUV, která si celosvětově drží první příčky v prodejnosti, posouvá úroveň kvality a prostornosti interiéru, včetně volitelné verze se sedmi sedadly, která je k dispozici vůbec poprvé.
Zdroj: Honda

Podvozek je rovněž nejpropracovanější, jaký byl u modelu CR-V dosud vytvořen, a přináší intenzivní jízdní zážitek, jedinečné jízdní pohodlí a také výborné vlastnosti při jízdě v terénu.

Karoserie má svěží design s mohutnými podběhy kol, ostřejšími křivkami kapoty a zadní části vozu a moderní maskou rodiny vozů Honda s charakteristickým provedením světlometů. Užší přední sloupky, profilované přední a zadní nárazníky i kryty pod motorem a předními a zadními dveřmi přispívají k tomu, že nový model CR-V se řadí mezi aerodynamicky efektivní vozy ve své třídě. Vůz je také vybaven systémem Active Shutter Grille společnosti Honda, který dále snižuje spotřebu paliva.

Nový design interiéru klade důraz na horizontální uspořádání palubní desky, akcentuje pocit šířky a zvýrazňuje prostornější kabinu. Palubní deska je osazena dvěma 7“ displeji a uspořádání ovládacích prvků bylo přepracováno tak, že jednoduchý blok pro řízení klimatizace je umístěn pod středovým dotykovým displejem.

Honda CR-V se sedmi místy

Nový model CR-V má o něco větší rozměry karoserie než jeho předchůdce. Delší rozvor i širší postoj umožňují, že interiér je výrazně prostornější. Rovněž zavazadlový prostor je širší, hlubší i delší. Nový zavazadlový prostor se dvěma polohami dovoluje nastavit rovnou podlahu pro nakládání objemnějších předmětů a elektricky ovládané zadní výklopné dveře umožňují pohodlný přístup. Opěradla zadních sedadel s dělením v poměru 60:40 je možné jednoduchým úkonem rychle sklopit, což zrychlí i usnadní nakládání. CR-V bude také úplně poprvé nabízeno ve variantě se sedmi sedadly. Pokud zákazník zvolí tuto variantu, cestující ve třetí řadě si mohou dopřát na dlouhých cestách pohodlí díky dostatečnému prostoru pro nohy i úhlu opěradla vůči sedadlu 101 stupňů. Ke třetí řadě sedadel je příznivý přístup díky široké a nízko položené vstupní hraně.

Nové motory

V Evropě vůbec poprvé bude u vozu SUV nabízena hybridní technologie Honda. CR-V bude k dispozici s hybridním systémem inteligentního pohonu s více režimy (i-MMD), který se skládá z dvoulitrového zážehového motoru i-VTEC s Atkinsonovým cyklem a dvou elektromotorů. Systém i-MMD nevyužívá běžnou převodovku, namísto ní je vybaven kompaktnější jednotkou s pevným převodovým poměrem, která zajišťuje přímé propojení pohyblivých součástí a hladký převod točivého momentu. K dispozici je také zážehový motor 1,5 litru VTEC TURBO. Výkon motoru je přenášen prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky nebo volitelné automatické převodovky CVT s lineární odezvou.

U zážehového i hybridního hnacího ústrojí je standardní variantou pohon přední nápravy, ale v obou případech lze použít nejnovější technologii firmy Honda pro pohon obou náprav „Real Time AWD with Intelligent Control System“, která vozu CR-V dodává ty správné vlastnosti pro jízdu v terénu. Světlá výška byla u všech variant zvýšena o 38 mm až na 208 mm u modelu AWD se zážehovým motorem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV