Reklama
Archiv - Zprávy

Hipík na steroidech. Kupte si brouka s motorem ze Subaru WRX STI

Volkswagen Brouk je sympaticky kulaté a už mnoho desetiletí oblíbené stylové auto, které ale rozhodně není rychlé. Tedy alespoň se základními motory. Když do něj ale nasoukáte ryze sportovní agregát s turbem, začnou se dít věci...
Zdroj: ebay

Volkswagen Beetle z roku 1965 je automobilová klasika, skoro by se až chtělo říct kýč. Vyhledávaná stylovka dává jasně najevo, že její majitel nikam nepospíchá a rozhodně si na silnici nepotřebuje nic dokazovat. Však také tento vůz ve verzi z první poloviny 60. let poháněl pouze malý, vzduchem chlazený motor o objemu 1,2 litru a výkonu kolem 40 koní. A právě takové auto posloužilo jako základ radikální přestavby.

Subrouk STI

Na serveru eBay je aktuálně k mání upravený Beetle z roku 1965, kterému se pod zadní kapotu nastěhoval známý motor EJ25 ze Subaru WRX STI. Plochý boxer o objemu 2,5 litru má nejen skvělý výkon 300 koní, ale díky své konstrukci také v těsném brouku nezabírá příliš místa a navíc má poměrně nízké těžiště. Pro daný účel je tedy jako dělaný. Podle majitele je navíc celé auto přestavěné do posledního šroubku, aby si s takovým výkonem poradilo - uvnitř dokonce najdete ochranný rám.

Současný vlastník auto koupil v roce 2004, kdy začal s náročnou přestavbou. Svou současnou podobu nicméně vůz získal až v roce 2013 a od té doby najezdil pouze 1000 mil, je tedy ve skvělém stavu. V době psaní článku zbýval do konce aukce už jediný den a cena se z původní tisícovky dolarů vyšplhala až na více než 20 tisíc dolarů, tedy přes 450 tisíc korun. Nový majitel si ale bezpochyby užije spoustu zábavy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV