Reklama
Archiv - Zprávy

Hellcat je teď ještě divočejší. Dodge představil verzi Widebody

Ani několik měsíců po odhalení nepřestává automobilový svět fascinovat šílenost jménem Dodge Challenger SRT Demon. Naštěstí to ale neznamená, že by americká automobilka byla s podobnými projekty hotová. Nyní přichází Widebody.
Zdroj: Dodge

Většina evropských automobilek přidá v průběhu životního cyklu modelu zhruba tak dva, maximálně tři deriváty, kterými modelovou řadu nějak ozvláštní. Docela jinak to ovšem dělá americká automobilka Dodge. Ta vyrobí jeden model a pak jej upravuje až do úplného upravení, přičemž vrcholnou verzi byste vedle té základní jen těžko přisuzovali modelu se stejným označením. Nový Challenger SRT Hellcat se tak dočkává další verze, která bude snad ještě více sexy.

Od roku 2018 si budete moci koupit paket Widebody, který doposud oblékal pouze vrcholný Dodge Demon. Challenger SRT Hellcat je s ním o 8 centimetrů širší a jeho vzhled posouvá na zcela novou úroveň. Dodge k paketu Widebody zároveň automaticky přidává také možnost volby jízdních režimů a elektricky posilované řízení s rychlejší odezvou. To u standardního Hellcatu není.

Zlepší i jízdní vlastnosti

Widebody dále odlišuje hliníková kapota s masivním vstupem pro přívod vzduchu, přepracovaná maska chladiče a masivní kotouče vpředu s průměrem 39 centimetrů doplněné mohutnými šestipístkovými třmeny Brembo. Jsou tu ale samozřejmě také širší pneumatiky, které vytažené lemy blatníků parádně zaplňují.

Nejzajímavější změnou hned po vizuální stránce tak bude přidaná hodnota z pohledu jízdních vlastností. Širší pneumatiky znamenají vyšší míru přilnavosti. Z toho důvodu je Challenger SRT Hellcat Widebody schopen vygenerovat výraznější boční přetížení, lépe odstartovat z místa a samozřejmě také lépe brzdí. Dodge uvádí, že Challenger je díky novému paketu na testovací trati hned o 2 sekundy na kolo rychlejší a rozdíl ve sprintu na čtvrt míle činí výrazné 3 desetiny.

Půjde tedy o docela jiné auto, které bude za použití identických pneumatik držet podobně jako nasupený Demon. Jen nebude tolik zákeřné na výjezdech. Poslední větu ale vnímejte s jistou nadsázkou. I Hellcat Widebody se totiž dočká motoru 6.2L HEMI V8, který bude v jeho případě produkovat 707 koní. O hodném autě tedy stále nemůže být řeč. Cena ale nebude přemrštěná. Dodge vás za rozšířenou verzi Hellcatu požádá v přepočtu o 1 690 000 korun, což je vztaženo k sedmisetkoňové dynamice opravdu za hubičku.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV